”Gelişim Kampı” Antrenman Ve Çalışmaları İlçemiz Kapalı Spor Salonunda Devam Ediyor…

ppr3

Türkiye Voleybol Federasyonu ve İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün birlikte düzenlemiş oldukları ”gelişim kampı” antrenman ve çalışmaları İlçemiz kapalı spor salonunda devam ediyor.

Dikmen Kaymakamı Soner Özer Sporcuları antreman saatleri içinde ziyaret etti. Antrenör ve sporcularla kısa süre sohbet eden Özer burada yapmış olduğu konuşmasında ”Temennimiz ilçemizde verimli bir kamp dönemi geçirmeniz ve milli takıma seçilebilmenizdir. Sporda esas olan kararlılık, sabır, mücadele ve azim ile hedefinize ulaşabilirsiniz” diyerek sporculara başarılar diledi.

Daha önce A Milli Bayanlar Voleybol takımını çalıştıran ve şuanda Erkek Milli Takım Alt Yapı Baş Antrenörü olarak ilçemizde bulunan Mehmet Bedestenlioğlu antrenmanlar ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bedestenlioğlu ”2 fizyoterapist, 12 antrenör ve kondisyoner olmak üzere tamamen profesyonel ve kalabalık bir ekiple çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Sporcularımızı Anatomik ve Fiziksel olmak üzere iki teste tabi tutuyoruz. Hareket kısıtlaması veya düz tabanlık gibi anatomik durumunu, sıçrama, kilo, yağ oranı ve kol uzunluğu gibi fiziki durumunu inceleyerek elde ettiğimiz verileri kayıt altına alıyoruz. Beş yıl süre ile takibe aldığımız sporcunun yıllar içinde ne kadar gelişim gösterdiği hakkında bilgiler elde edebiliyoruz. Yılda 2 defa yaptığımız bu kamp yarıyıl tatilinde ve Haziran ayı sonunda gerçekleşiyor. Kamplarımıza ortalama 100 sporcu genç katılım sağlıyor” dedi.

ppr2 ppr1

 

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.