Gazeteci Osman Aksu’nun Acı Günü….

Sabah namazı için gittiği camide Kur’an okurken hayatını kaybeden Haber57 ve Flaşhaber gazeteleri İmtiyaz sahibi Osman Aksu’nun babası Ali İhsan Aksu için Almanya’nın Schifferstadt kentinde cenaze namazı kılındı.

Haber57 ve Flaşhaber gazeteleri İmtiyaz sahibi Osman Aksu’nun babası Alihsan Aksu (78) Almanya’da camide Kur’an okurken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Ali İhsan Aksu sabah namazını kılmak üzere gittiği Schifferstadt Ditib Merkez Camisinde Kur’an okurken fenalaştı.

Aksu, camide hayatını kaybetti. Sürekli namazlarını kıldığı Schifferstadt Ditib Merkez Camisinde akrabaları ve gurbetçiler tarafından cenaze namazı kılındı. ikindiyi müteakip kılınan cenaze namazına Aksu ailesinin fertleri başta olmak üzere, Schifferstad SPD Belediye Meclis Üyesi Salim Şentürk ve çok sayıda gurbetçi katıldı. Pazartesi akşam saatlerinde yurda getirilecek olan Ali İhsan Aksu’nun cenazesi, Salı günü Sinop Alaaddin Camisinde ikindiyi müteakip kılınacak cenaze namazı ardından Mertoğlu köyünde toprağa verilecek.

Kaynak: Haber57.com.tr

 

Boyabat Gündemi hakkında 16621 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.