FLAŞ Haber ; Yedaş’tan Emekli Öğretmene, 1.500.TL Sürpriz, Okuyunca Şok Olacaksınız….

Oğlunu ziyaret için gittiği yurt dışından memleketi Sinop’a dönen emekli öğretmen Mercan Balcı, 112 TL’lik faturasının son ödeme tarihi üzerinden çok geçmemesine rağmen elektriğinin kesildiğini söyledi. Balcı; “Bize hiçbir şekilde bilgi verilmeden elektriğimiz kesildi. 112 TL’lik fatura yüzünden bin 500 TL zarara uğradım” dedi.

Sinop’ta yaşayan emekli öğretmen Mercan Balcı, Ekim ayı ortalarında yurtdışında yaşayan oğlunu ziyaret etmek için Türkiye’den ayrıldı. Kısa süreli bir ziyaret için gitmesi sebebiyle, evinde içi yiyeceklerle dolu olan iki adet buzdolabını da boşaltmayan emekli öğretmen, yurt dışı dönüşü büyük bir sürprizle karşılaştı. Eve girdiğinde elektriklerin kesik olduğunu fark eden Balcı, ev içerisinde oluşan yoğun bir koku fark etti. Bunun üzerine mutfaktaki buzdolabına giden Mercan Balcı, dolap içerisindeki tüm malzemelerinin bozulmuş olduğunu gördü.  Ertesi gün vakit kaybetmeden kendisine ihbar bilgisi verilmeden kesilen elektriğini açtıran Mercan Balcı, son ödeme tarihi üzerinden çok geçmemesine rağmen elektriklerinin kesilmiş olmasının kendisini mağdur ettiğini söyledi.  112 TL’lik fatura yüzünden yaklaşık bin 500 TL’lik zarara uğradığını ifade eden Balcı, yetkililerin bu duruma bir çözüm bulmalarını istedi. 

Balcı; “Geçtiğimiz Ekim ayının ortalarında oğlumu ziyaret etmek için yurt dışına gittik. Kasım ayının ortalarında yeniden Türkiye’ye döndük. Ancak eve döndüğümüzde elektriklerimizin kesilmiş olduğunu gördük. Yurt dışında çok kalmayacağımız için buzdolabımızda bulunan erzaklarımızı boşaltmamıştık. Fakat elektriklerimiz kesildiği için tüm bu yiyecekler bozulmuş. Hemen hemen iki el arabası erzağı çöpe atmak zorunda kaldık. Hiçbir haber verilmeden, bilgilendirme yapılamadan elektriğimizin kesilmesi bizi mağdur etti. Son ödeme tarihi ile elektrik kesimi arasındaki süre çok kısa. Sadece 20-30 TL’lik açma kapama parasını alabilmek için yapılan bu uygulama birçok insanımızı mağdur etti. Eskiden elektrik faturalarında son ödeme tarihinden itibaren kesme için verilen süre daha uzundu.

Ancak elektrik dağıtım işi özelleştiğinden bu yana sürekli mağduriyetler yaşıyoruz. Zaten, elektrik faturamızda birçok eklenti bize yansıtılıyor. Bir de bu tür mağduriyetleri yaşamak bizleri huzursuz ediyor. Ben 112 TL’lik fatura yüzünden yaklaşık bin 500 TL zarara uğradım. Yetkililerden ricam bu uygulamanın yeniden düzenlenmesidir. Daha fazla vatandaşımız mağdur olmasın” dedi.  

Haber Kaynak: Vitrinhaber

 

Boyabat Gündemi hakkında 16655 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.