FLAŞ Haber ; Boyabat’taki Yaşlılar Evinde Tık Yok , Ama Gerze Yaşlılar Evi Tamamlanıyor….

İlçe nüfusumuzun %53’ünü kapsayan 50 yaş üstü sakinlerimizden ihtiyaç sahibi ve düşkün olanların belirlenerek bakımlarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen yaşlılar eviprojesinde sona yaklaşıldı. Konu ile ilgili olarak Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’dan detaylı bilgi edindik.

Belovacıklı, “ Yaşlılar Bakım Evi Projesi beş sene önce beş ay kadar kısa bir sürede tamamlandı. Proje 25 oda 50 yatak kapasiteli olarak tüm odalarından deniz ve doğa manzarası görülerek alt katta çok amaçlı oturma salonu, psikolog odası, fizik tedavi salonu, yönetici odaları olup her katta çok amaçlı oturma salonu ve hemşire odalarının bulunduğu toplam 21 çift kişilik ve çatı katında 5 tane tek kişilik suit oda ve her odanın da 4 metrekare balkonu olacak şekilde tasarlandı.

Projenin ana inşaatı tamamlandı. Sadece iç tefrişatı yani odaların içine eşyalarının yerleştirilmesi kaldı. Şu anda binanın elektrik işleri tamamlanıyor. Daha sonra ise etrafında çevre düzenlemesi yapacağız ve iki ay sonra halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Haber: Özge İnce

Boyabat Huzur Evi İnşaatı, Temeli Atılalı Bir Yılı Geçti , Fakat Tık Yok …

 

Boyabat Gündemi hakkında 16655 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.