FLAŞ Gelişme ; Sinop’tan Yola Çıkan 72 Yaşındaki Mustafa Kıray Ve 54 Yaşındaki Eftal Necati Kuruoğlu, Şehitleri Anmak İçin Çıktıkları 976 Kilometrelik Yolda Kastamonu’nun Hanönü İlçesine Ulaştı…..

Sinop’tan yola çıkan 72 yaşındaki Mustafa Kıray ve 54 yaşındaki Eftal Necati Kuruoğlu, şehitleri anmak için çıktıkları 976 kilometrelik yolda Kastamonu’nun Hanönü ilçesine ulaştı.

Sinop’tan yola çıkan iki emeklinin hedefi, “Cumhuriyet ve Demokrasi” adını verdikleri yürüyüş ile 29 Ekim’de Çanakkale’ye ulaşmak.

Kıray, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muğla Fethiye’den başlayıp Antalya Hisarcandır’da biten 509 kilometrelik uluslararası Likya yolu yürüyüşünü 14 günde tamamlayarak dünya rekoru kırdığını söyledi.

Bu kez de arkadaşı Kuruoğlu ile şehitleri anmak için 976 kilometrelik  “Cumhuriyet ve Demokrasi” yürüyüşüne çıktıklarını belirten Kıray, “Sinop’un Gerze ilçesinde 6 yıldır Gerze Ultra Doğa yürüyüşünü gerçekleştiriyoruz. Genç nesillere örnek olmak, doğa ve tabiat güzelliklerini yaşamak ve yaşatmak amacıyla bu organizasyonlara emek veriyoruz.” dedi.

 

Kuruoğlu ise günde 50 ile 60 kilometre yürüdüklerini, 29 Ekim’de Çanakkale’ye ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

Hanönü ilçesinde bir süre mola veren Kıray ve Kuruoğlu daha sonra yolla devam etti.

Kaynak ; Ajans Sinop

Boyabat Gündemi hakkında 16655 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.