Faizsiz Kredi “KOSGEB” Piyango Gibi.!!!!!

2016 yılı bütçesinin yarısının, yeni girişimcilerin desteklenmesi projelerine ayrıldığını ve verilecek olan kredilerin faizsiz olması, ülke genelinde olduğu gibi Türkeli esnafını da heyecanlandırdı. Çok sayıda esnaf, KOSGEB İl Müdürlüğü’ne gelerek kredi için başvuruda bulundu. Projeye Türkeli’den yaklaşık 250 esnaf başvuruda bulundu.

Sinop il ve ilçelerinde sadece 36 işletmenin bundan yararlanacağı belirten KOSGEB Sinop Müdürü Nedim Kaşıkırık, başvurularda yoğunluk yaşandığını ifade etti.

Kaşıkırık, “Başbakanımızın Ekonomik Koordinasyon Kurulu kararında çıkan esnafımıza yönelik 50 bin lira kredi, birebir KOSGEB üzerinde verilmeye başlandı. 21 Aralık saat 24.00 itibariyle son başvuru tarihi olması hasebi ile Sinop ilimizde aşırı bir başvuru ile karşılaştık. Kredimiz bir yıl ödemesiz, ondan sonraki bir yıl ve iki yıl içinde 3’er aylık dönemler olmak üzere 8 aylık taksit ile ödeniyor, sıfır faizle 36 aylık bir vadesi olan bir kredidir” dedi.

İlçede bazı esnaflar ise, böyle bir imkanın ihtiyacı olan esnaflara verilemeyeceğini düşündüklerini belirterek, başvuruda bile bulunmadıklarını dile getirdiler.

Kaynak : Türkeli sesi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17856 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.