Ersoy Paralel İddialarına Çok Sert Cevap Verdi; Buralardan Size Ekmek Çıkmaz……..

ak-parti-sinop-milletvekili-ersoy-aciklamasi-4222977_2507_o

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı AK Parti Sinop eski Milletvekili Mehmet Ersoy, bazı haber sitelerinde şahsı ile alakalı paralel terör örgütü ile bağlantısı olabileceği yönündeki haberlere tepki gösterdi. Ersoy; “Bu tür karalamalardan kimseye ekmek çıkmaz. Çünkü biz ne kumpasçılığı ne de kriptoculuğu biliriz. Bunları en iyi bu zor günlerde bile aklı buna çalışanlar bilirler” dedi.

 

Geçtiğimiz günlerde ATV ekranlarında yayınlanan bir haber programına konuk olan 24.Dönem AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Star Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Metiner, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya’nın Referansının kim olduğunu sormuş ve konuşmasının devamında Çetinkaya’ya referans olan kişinin hala iyi yerlerde olduğunu söylemişti.

 

 

Metiner’in bu sözlerinin ardından bazı haber sitelerinde, eski Milletvekili Metiner’in kendisi ile aynı dönemde Milletvekilliği görevini yapan ve aynı zamanda dönemin içişleri komisyonu başkanlığı görevini yürüten Mehmet Ersoy’u kastettiği yönünde haberler yapıldı.

 

 

Bunun üzerine kişisel internet hesabı üzerinden bir açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, haberlere sert bir dille tepki gösterdi. Mehmet Metiner’in açıklamalarında işaret ettiği kişinin kendisi olmadığını söyleyen Mehmet Ersoy, bazı art niyetli kişilerin bu sözlerden nemalanmaya çalıştığını ifade etti. Ersoy; “Yıllardır hepinizin bildiği gibi yazdıklarının altına adını yazabilecek kadar cesareti olamayan, sahte isimsiz hesap kullanmayı insanları karalamak için araç olarak kullananları muhatap alıp hiçbir zaman cevap vermiyorum.  Ancak Sayın Mehmet Metiner Vekilimizin bir tv programında yaptığı açıklamanın bazı internet sitelerinde de kullanılması ve sevenlerimde merak uyandırması üzerine bir açıklamada bulunmayı gerekli gördüm.

 

 

Öncelikle ifade edeyim ki Sayın vekilin işaret etmek istediği kişi ben ya da Sayın Nazım Maviş değildir. Kendisine bizzat sordum. Bu olsa olsa Vali atamalarının nasıl yapıldığını bilmeyen insanların gönüllerinden geçirdiği bir temennidir. Keşke bu yorumu haber yapanlar iddia sahibine de açıkça sormuş olsalardı” dedi.

 

KİMSE İÇİN REFERANS OLMA GİBİ BİR DURUMUM OLMAMIŞTIR

 

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında görevden alınan Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya ile Valiliği öncesinde herhangi bir tanışıklığı olmadığını belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, bu sebeple Vali Çetinkaya’ya referans olma gibi bir durumunun da söz konusu olamayacağını söyledi. Ersoy; “Ben Yasemin Çetinkaya’yı hayatımda ilk kez Komisyon Başkanı olarak katıldığım bir ödül töreninde gördüm. Vali olana kadar ne tanışıklığım, ne görüşmüşlüğüm ne de konuşmuşluğum vardır.

 

Haliyle referans olma noktasında bir sorumluluğum olamaz. Sadece O gün ki konumum gereği yetkililer tarafından bilgilendirilmiş olmam etik olanıdır. Kaldı ki 17-25 Aralık sürecinden çok sonra FETÖ örgütüyle en etkin mücadeleyi sunan İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala’nın hazırladığı, Bütün Bakanların imzaladığı ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı bir atamanın referansı sorgulanmaz. Böyle kritik atamalarda referanstan daha önemlisi kişisel siciline düşülen istihbari notlardır. O notlar olmuş olsaydı referans kim olursa olsun zaten atama yapılmazdı.

 

Devletin bütün imkanlarıyla göremediğini referans olanların bilmesini beklemek de haksızlık olur. Aylarca süren darbe hazırlığını fark edememiş bir istihbarat, yaverleri, korumaları seçememiş bir istihbarat bazı atamalarda da ilgili bakanlıklara eksik bilgi vermiş olabilir” diye konuştu.

 

BEN, EN KRİTİK DÖNEMLERDE BU DEVLETTE GÖREV ALDIM

 

Açıklamasında, 30 yıldır devletin çeşitli kademelerinde görev aldığının altını çizen Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, en kritik dönemlerde devlet hizmetinde görev aldığını, 17-25 Aralıktan sonra yürütülen mücadele sürecinin bayraktarlarından birisi olduğunu söyledi. Ersoy; “Bu vesileyle bazı hususları hatırlatmak isterim. 30 yıldır Devletimin hizmetindeyim ve devletim beni çok iyi bilir. Daha dün siyasetçi olarak devletimin gündemine gelmedim. En kritik dönemlerde görev aldım. 17-25 Aralıktan sonra yürütülen mücadele sürecinin bayraktarlarından oldum. 2014 Yerel Seçimlerinde kimsenin cesaret edemediklerini meydanlarda haykırdım.

 

Facebook hesabımda fotoğraf arayanlar o videoları da dinleyebilir. MİT Kanunu ve İç Güvenlik Paketiyle hainlere en büyük darbeyi vuran Komisyona Başkan olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan şahsımı uygun görmüştü. Televizyonlarda en çok konuşan tartışan vekillerden biri oldum. Son 15 yılıma bakılırsa Pensilvanya’da fotoğraf çektirmenin çok moda olduğu bir dönemde bu kadar önemli yerlerde bulunmuş birisi olarak, bugün 50 bin kamu görevlisinin açığa alındığı bir süreçte sadece bir kaç vali meslektaşım ve devletimin o yıllarda atadığı kamu görevlileriyle fotoğrafımdan medet umuluyor başka da bir şey bulamıyorlarsa demek ki doğru yerde durmuşum” dedi.

 

BİZİM ABDESTİMİZDEN ŞÜPHEMİZ YOK!

 

Bu zamana kadar üstlendiği görevleri, alnının akıyla tamamladığını belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, kişiler üzerinden rant elde etmeye çalışmanın, kişileri iftira ve karalamalarla zan altında bırakmanın kimseye bir kazanç sağlamayacağını söyledi. Ersoy; “Şundan müsterih olunuz ki bizim abdestimizden asla şüphemiz yoktur. Devletimizin en hayati mücadelesini verdiği şu günlerde bile bazı küçük hesaplar uğruna insanları hayatının en büyük utancı olacak bir ithamla suçlama yöntemini tercih edenler, sadece biraz daha çukurlaşırlar. Alnı Ak bir 30 yıl Türkiye’nin dört köşesinde, görev yaptığım bütün merkezlerde herkesin görüş ve incelemesine hazırdır. Sayın Nazım Maviş ile siyasi bir rekabetimiz olmuştur ve bitmiştir. Aynı gemideki yolculuğumuz ve yol arkadaşlığımız devam etmektedir. Ama bu itham ya da imalar ayrı bir şeydir. Bu tür karalamalardan kimseye ekmek çıkmaz.

 

Çünkü biz ne kumpasçılığı ne de kriptoculuğu biliriz. Bunları en iyi bu zor günlerde bile aklı buna çalışanlar bilirler. Geçmişte de bugün de adam gibi insanca, inandığı gibi yaşamayı ve konuşmayı tercih etmiş insanlarız. Ne Devletimiz açısından, ne Milletimiz açısından, ne de İtikadımız açısından bir eksen kaymamız olmamıştır. Allah Devletimize ve Milletimize zeval vermesin. FETÖ başta olmak üzere hiçbir hain ve alçağa da kötülük fırsatı vermesin” dedi.

Vitrinhaber Gazetesi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17614 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.