Engin Altay ; Raf Elması Değiliz….

engin-altay-cumhuriyeti-kuran-ataturk-elestiriliyor-cumhurbaskani-da-kim-oluyor-117066-5

CHP Grup Başkanvekili ve eski Sinop milletvekili Engin Altay, son günlerdeki terör saldırıları nedeniyle hükümetin parlamentoyu bilgilendirmesi gerektiğini ifade ederek, “Bir ülkenin her gün şehirlerinde bombalar patlıyorsa, bir takım odaklar bu bombaları patlatıyor, komut veriyorsa ve an itibariyle TBMM olup biteni bilmiyorsa o meclisin varlığının hiçbir değeri yoktur.” dedi.

TBMM Genel Kurulunda CHP Grubunun, terör saldırılarına zemin oluşturan yanlış politikalar konusunda Meclis Araştırması açılmasıyla ilgili önergenin görüşülmesine ilişkin önerisi, reddedildi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, öneri üzerinde yaptığı konuşmada, bir ülkede darbe girişiminin birlik ve beraberlik içinde önlenmesinin iftihar edilecek bir durum olduğunu, demokrasinin güzelliğini gösterdiğini söyledi.

Ancak yaşananlar karşısında “Demokrasi kazandı” diyen iktidarın kendine ve dünyadaki demokrasi algısına bir bakması gerektiğini ifade eden Altay, “Elbette demokrasi kazandı. Ama bir ülkede sanatçılar, gazeteciler, akademisyenler sudan sebeplerden cezaevlerine atılıyorsa, karakollara tıkıştırılıyorsa yani iktidar sanattan, medyadan, bilimden ürker hale geliyorsa o ülkede demokrasi kazanan değil, kaybedendir. O ülkedeki demokrasi sağlıklı ve nitelikli demokrasi de değildir.” diye konuştu.

“BİZ BURADA RAF ELMASI DEĞİLİZ”

Altay, Türkiye’nin terör saldırılarıyla sarsıldığını, ancak hükümetin hiçbir üyesinin Genel Kurulda olmadığını ve tüm taleplere karşı bilgilendirme yapılmadığını ifade ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Hükümetin hiçbir üyesi Genel Kurulda değil. Son üç gündür bu koltuklarda otururken kendinize şu soruyu sormuyor musunuz? Kendim dahil hepimize söylüyorum, biz burada raf elması değiliz.Milli irade, milli irade diye ahkam kesmekle de milli iradeye saygı olmaz. Bir ülkenin her gün şehirlerinde bombalar patlıyorsa, bir takım odaklar bu bombaları patlatıyor, komut veriyorsa ve an itibariyle TBMM olup biteni bilmiyorsa o Meclisin varlığının hiçbir değeri yoktur.”

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17299 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.