Engin Altay Durağanda Çok Sert Konuştu ; “15 Temmuz şehitlerimizin şu an kemikleri sızlıyor. FETÖ’nün siyasi ayağı nerede ? Askerden, öğretmenden, memurdan, hakimden, savcıdan, iş adamından hesap sordun. Bu FETÖ’nün siyasi ayağı nerede ?”

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Engin Altay, Sinop’un Durağan ilçesinde yaptığı konuşmasında:

 “15 Temmuz şehitlerimizin şu an kemikleri sızlıyor. FETÖ’nün siyasi ayağı nerede ? Askerden, öğretmenden, memurdan, hakimden, savcıdan, iş adamından hesap sordun. Bu FETÖ’nün siyasi ayağı nerede ?” dedi.

 Engin Altay, Boyabat CHP İlçe örgütü tarafından Osmanköyü mevkiinde karşılanıp buradan konvoy halinde Durağan ilçesine hareket edildi.

 Engin Altay ve heyeti bir süre çarşı içindeki esnafları ziyaret edip sokaktaki vatandaşlarla selamlaştıktan sonra Şehit Ömer Halisdemir Parkı önünde seçim otobüsü üzerenden halka hitabetti.

 Altay, konuşmasında “Ak Partinin yüzde 80 oy aldığı bir ilçede konuştuğumu biliyorum, size hamaset yapmayacağım” diyerek başladığı konuşmasında;

 “Sayın Cumhurbaşkanın, Tayyip Erdoğan, sen istesen de biz seninle kavga etmeyeceğiz. Biz bu memlekette bin yıllık kardeşliğimizi Allah’ımın izniyle binlerce yıl daha devam ettirmekten başka bir dava gütmüyoruz. Onun için Ak Partilisiyle, Cumhuriyet Halk Partilisiyle, Milliyetçi Hareket Partilisiyle, Saadet Partilisiyle ve ismini sayamayacağım diğer partilerle hep birlikte bu güzel ülkede, bu güzel topraklarda “Ne Mutlu Türküm Diyene” bilinç ve şuuruyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, TBMM’nin kurduğu bu güzel Cumhuriyette Allah’ım birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozmadan bize ve bizden sonraki nesillere sağlıklı, huzurlu, refah dolu günler niyaz ediyorum dedi.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18401 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.