Durağanlı Vatandaş Bağışladığı Arsasını, Devletten Geri İstedi….

wp-tims

 

Sinop’un Durağan ilçesinde okul yapılması için 4 dönümlük arazini devlete bağışlayan Muharrem Gültekin adlı vatandaş, bağışladığı arsasının üzerine kuran kursu için bina yapılacağını duyunca “ İlçemizde yeteri kadar kur’an kursu var. Ben orayı okul için bağışladım “diyerek,2014 yılında şartlı olarak bağışladığı arsasını geri istedi.

OĞLU ASKERDE DEPREM ŞEHİDİ OLDU

Hayırsever vatandaş muharrem Gültekin, 1999 yılında yaşanan Marmara deprem felaketindegölcükte askerlik yapan oğlu Hikmet Gültekin’in şehit haberini alınca yıkıldı.

Acılı baba Sinop’un Durağan ilçesi merkez Kızıltoprak mevkisinde bulunan 4 dönümlük arsasını2014 yılında “ Şehit Hikmet Gültekin İMAM HATİP lisesi “adı altında okul yapılması için şartlı olarak devlete bağışladı. Fakat aradan geçen 2 yıl zaman sarfında bağışlanan arsaya bir çivi dahi çakılmadığı gibi okul için bağışlanan arsa üzerine kuran kursu yapma girişimine kalkışıldı. Bu duruma içerlenen hayırsever vatandaş “ Ben o arsayı okul yapılması şartı ile bağışladım. İlçemizde yeterince Kur’an kursu var. Eğer okul yapmayacaksanız o zaman benim arsamı geri verin“diyerek, Sinop il Genel meclisine başvuruda bulundu.

MECLİS KARARA BAĞLAYACAK

Sinop’ta Parti içi muhalefet duruşu ile bilinen AKP’li Durağan Sinop il genel meclis üyesi Mesut Çınlar, konunun önümüzdeki hafta içerisinde mecliste görüşülerek karara bağlanılacağını belirterek “ Böyle anlamlı bir bağışta bulunarak, örnek bir davranış gösteren hayırsever vatandaşımız Muharrem Gültekin’in isteğinin yerine getirilememesi çok üzücü bir durum. Yapmada ortada görünmeyenler, yıkma ve bozma söz konusu olunca çok başarılılar Yazıklar olsun Durağan ilçemizin kaderiyle oynayanlara “diyerek, isim belirtmeden Durağan AKP ilçe başkanı Ahmet Usta ve yöneticilerini suçladı.

Kaynak; Halk Sesi. Com.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 16875 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.