Durağan’lı Gaziye Devlet Övünç Madalyası Verildi….

 

Sinop Valisi Hasan İpek, Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih törenine katıldı. 

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih töreninde  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Mesajı ve 15 Temmuz Gazisi Zekeriya Yaşar’ın öz geçmişinin okunmasının ardından 15 Temmuz Gazisi Zekeriya Yaşar’a Devlet Övünç madalyası ve  beratı Sayın Valimiz Hasan İpek tarafından  takdim edildi.

 

Sayın Valimiz Hasan İpek,  15 Temmuz Gazisi Zekeriya Yaşar’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratını takdiminden sonra yaptığı konuşmada; ‘’Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla  hazırlanan  devlet övünç madalyası ve Beratını takdim etmekten dolayı gerçekten gurur duyuyorum. İlimizde Devlet Övünç Madalyası ve Beratı alan 15 Temmuz Şehidimiz Ömer Can Açıkgöz kardeşimiz  ve   15 Temmuz Gazisi Zekeriya Yaşar kardeşimize sizlerin huzurunda bir kez daha minnet ve  şükranlarımı sunuyorum.   Zekeriya kardeşimiz özellikle Sinop’ta bizim elimizden böyle bir madalyayı almak istediğini belirtti. Bizde büyük bir memnuniyet ve gururla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına bu övünç madalyasını kendisine takdim ediyoruz.  Bütün Gazi ve Şehitlerimiz bu memleketin tapularıdır. Biz kendisi ile gerçekten gurur duyuyoruz. Kendisine hayatta başarılar  ve uzun ömürler diliyoruz. Türk Milletinin bütün fertleri her an şehit ve gazi olmaya hazırdır. Eğer vatan söz konusu ise, bayrak söz konusu ise, namus söz konusu ise,  Türk milletinin  bütün fertleri koşa koşa giderler. Bugün Afrin operasyonu sebebiyle Askerlik şubelerine koşan, aslında askere alınmalarına ihtiyaç olmadığı bilindiği halde yine de dilekçe vermek için yarışan Türk Milletinin kahraman evlatları bunun en güzel göstergesidir. Ben gazimizi tekrar kutluyor ve bundan sonraki hayatında  başarılar diliyorum” dedi.

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih törenine Vali Hasan İpek’in yanı sıra, İl Jandarma  Komutanı  J. Kd. Albay Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Özgen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş, Kurum Müdürleri ve personelleri ile 15 Temmuz Gazisi Zekeriya Yaşar’ın babası Hüseyin Yaşar katıldı.

 

 

 

 

Boyabat Gündemi hakkında 16663 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.