Durağan’da 17.5 Milyonluk Proje Hayat Buldu…

 

Durağan’ın alt yapı sorununa ilk kazma vuruldu 

17.5 MİLYONLUK PROJE HAYAT BULDU

Durağan ilçemizde yılların sorunu olan alt yapı için çalışma başladı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, gökyüzü ve açık hava

17 Milyon 541 Bin TL’lik Kanalizasyon,Yağmur Suyu Kanalları ve Arıtma tesisi projelerinin temel atma töreni ile start aldı. 
Durağan İlçesi alt yapı, yağmur suyu kanalları ve atık su arıtma tesisi inşaatının temel atma törenine Sinop Valisi Hasan İpek’in yanı sıra, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Durağan ve Boyabat Kaymakamları Akın Oruç ve Fatih Aksoy, Durağan Cumhuriyet Başsavcısı Soner Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Boyabat, Saraydüzü ve Ayancık Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Ali Çöpçü, İl Genel Meclisi Üyeleri, Muhtarlar ve Durağan’lı vatandaşlar katıldı.

İller bankası desteği ile gerçekleşecek olan proje hakkında Durağan Belediye Başkanımız Ahmet Kılıçaslan şunları söyledi;

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava

“1954 yılında ilçe olan Durağan’nın 1960’lı yıllarda yapılan kanalizasyonunun belli zamanlarla aksaklıları giderilmiş olup, ilave eklerle günümüze kadar idareten gelen kangren haline dönüşmüş, her gün bir yerde patlak veren gelişen Durağan’ın ihtiyaçlarını gideremeyen yarım yüz yıllık problemi bu proje ile giderilmiş olacak. 46.500 Bin metrelik kanalizasyon hattı, 6.500 Metrelik Yağmur suyu kanalı, 750 Metre küplük günlük arıtma kapasitesine sahip arıtma tesisi ve 3000 adet parsel bağlantısı olan bu devasa projenin maliyeti 17 Milyon 541 Bin Türk lirası artı KDV, işin süresi ise 700 iş günüdür.” İlçemizde değişim ve gelişim devam ediyor. Adalet ve Kalkınma Partisi Yerel Yönetimler Başkan yardımcısı Sinop Milletvekilimiz Sayın Nazım MAVİŞ’in desteğiyle su projemiz, çöp projemiz devam ediyor. Hükümet konağımız hizmete girdi. Hastane inşaatımız bitmek üzere. Yeni Adliye Sarayı için yer tahsisi yaptık. Gençlik Merkezi inşaatı başladı. Sanayi sitesi çalışmaları devam ediyor. Yüksek okulumuz açıldı, öğrenci alımlarına başlayacak. bunun yanında bir çok projemiz devam ediyor” dedi. 
Başkanımız Kılıçaslan’ın konuşmasının akabinde AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş yaptığı konuşmada ‘‘Durağan’ımız her şeyin en iyisini, her şeyin en güzelini fazlasıyla hak ediyor. Bugün de burada 17 buçuk Milyonluk bir yatırımın bir hizmetin ilk adımını atıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızla birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki’yi ziyaret ettik. Sayın Bakanımıza Durağan’a geldiğinizde yaptığımız pazarlığın çalışmalarına başlıyoruz dedik. Sayın Bakanımız da Durağan’ın sonuna kadar arkasındayız. İller Bankası olarak gerekeni en iyi şekilde Durağan’a yapacağız diyerek İller Bankası Genel Müdürüne talimat verdi. Durağan neyi hak ediyorsa alacak. Sizler bizim arkamızda durduğunuz sürece bizlerde Durağan’ın arkasında kale gibi duracağız.Tekrar hepinize teşekkür ediyorum.Kanalizasyon, su, altyapı, arıtma ve bir çok hizmeti birlikte alacağımız bu tesisin, bu çalışmanın Durağan’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum’’ dedi.

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş’ten sonra bir konuşma yapan Vali Hasan İpek ise,

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

‘‘Sayın Milletvekilimin dediği gibi Sayın Bakanımızın yanında bu konuyu konuştuk ve bugün nasip oldu temelini atıyoruz. Sizler her türlü hizmete layıksınız. Ama tabi birazcık ta sabredeceksiniz. Çünkü uzun vadeli bir yatırım yapmak kolay değil. İller Bankası tarafından çalışmayı 2 senede bitirme süresi verilen Yüklenici firma sahibi Yasin Haşlak’tan 1 buçuk yılda tesisi bitirme sözünü de alan Vali Hasan ipek, bu çalışmanın takipçisi olacağını söyledi ve alt yapı, yağmur suyu kanalları ve atık su arıtma tesisi inşaatında çalışacak işçilere kazasız belasız bir şekilde çalışmalarını bitirmelerini temenni etti. Vali Hasan İpek, bu hizmetlerin Durağan ilçemize hayırlı uğurlu olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava

Durağan alt yapı, yağmur suyu kanalları ve atık su arıtma tesisi inşaatın açılış kurdelesini, Vali Hasan İpek, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ve Protokol üyeleri dualar eşliğinde kesti.

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar

 

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, gülümseyen insanlar, açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, şapka ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, oturan insanlar

 

Görüntünün olası içeriği: 24 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: 28 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık ve açık hava

 

Boyabat Gündemi hakkında 16655 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.