Durağan Çampaşasakızı köyünde geleneksel yağmur duası yapıldı…..

Durağan’da başlayan yağmur duası ve bolluk aşı bayramı kapsamında ilçeye bağlı Çampaşasakızı köyünde geleneksel yağmur duası etkinliği düzenlendi. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği törende yapılan duanın ardından katılımcılara çeşitli ikramlar yapıldı.

Düzenlenen yağmur duası törenine katılan Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, bölgede bolluk aşı bayramının başladığını söyledi. Kılıçaslan; “Birlik ve beraberliğin adresi, gurbet ile sılanın buluşmasına vesile olan Yağmur duası, Bolluk Aşı Bayramı bölgemizde başladı. İlçemize bağlı Çampaşasakızı köyünde gerçekleştirilen Yağmur duasına ile birlikte katıldık. Bu tür güzel geleneklerimizin devam etmesini diliyorum.

Allah(c.c), bu hayrı yapan, köylü kardeşlerimizin cümlesinden razı ve hoşnut olsun. Yaptıkları hayrı kabul eylesin. Bilal-i Habeşi ile Selman-ı Farisi’yi nasıl kardeş kıldıysa, Ensar ile Muhaciri nasıl kardeş kıldıysa ve kardeşlik hukukunu oluşturduysa, Allah (c.c) bu coğrafyada yaşayan bütün insanları, aynı bayrağın altında, aynı dine mensup, aynı ezanı dinleyerek, kardeşçe birlik, beraberlik ve bereket içinde yaşamayı nasip etsin” dedi.

Yağmur duasına Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan’ın yanı sıra Durağan Adliyesi Hakimi Yavuz Aydın ve Belediye Meclis Üye Salih Yılmaz’da katıldı.

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18401 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.