Durağan AK Parti’den CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hakkında Suç Duyurusu….

92bc3f3bf75773e1a15a41541a4e4188_a

AK Parti Durağan İlçe Başkanı Ahmet Usta, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Beraberindeki partililerle Durağan Adliyesi’ne gelen Usta, Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hazırladıkları suç duyurusunu adli makamlara verdikten sonra adliye çıkışında gazetecilere açıklamada bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarında ve sosyal medya hesaplarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ağır ithamlarda bulunduğunu ifade eden Usta, şöyle konuştu:

“Kılıçdaroğlu, şeref ve haysiyetten bahsediyor, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çirkin yakıştırmalarda bulunuyor. Sayın Cumhurbaşkanımız bu ülkede halkımızın yüzde 52’sinin oylarıyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanıdır. Kılıçdaroğlu’nun bu tür söylemleri, Cumhurbaşkanımızın şahsından öte o yüzde 52’ye hakaret niteliği taşımaktadır. Kılıçdaroğlu’nun bu isnat ve ithamları, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, onu seven ve ona oy veren biz vatandaşlara yönelik ağır hakarettir. Bu sebeple Türk Ceza Kanunu’nun 299. maddesinde hükmü bulunan ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçunu işleyen Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Durağan Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk.”

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17856 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.