DUDEF Genel Yeni Başkanı Halil İbrahim Aktan Oldu …

2006 yılından bu yana faaliyette olan Durağan Dernekler Federasyonu’nun (DUDEF) 7. olağan kongresi geniş bir katılımla bugün İstanbul’da gerçekleştirildi.
Tek liste ile gidilen kongre sonucunda Durağanlı İşadamı Halil İbrahim Aktan başkan olurken, 15+15 kişilik yönetim kurulu 3+3 kişilik denetim kurulu oy çokluğu ile seçildi.
Bağcılar Belediyesi Mehmet Alif Ersoy Kültür Merkezi’nde icra edilen kongre; Ayasofya-i Kebir Camii Müezzini, hemşehrimiz Rıdvan Akbaş’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ve İstiklal Marşı ile başladı.
MUSTAFA YAMANOĞLU VEDA ETTİ
Divan Başkanı ve heyetin seçimin ardından gündem maddeleri okundu.
Genel Kurulda Divan, Murat Atbakıcı başkanlığında Ufuk Okçu ve Mehmet Baş’tan oluştu.
Ardından DUDEF Başkanı Mustafa Yamanoğlu tarafından faaliyet raporu sunuldu. 3 yıllık başkanlık dönemini ve DUDEF’in kuruluşundan bugüne gelen süreci salondakilerle paylaşan Yamanoğlu, DUDEF’e herkesin sahip çıkması gerektiğini belirterek, yeni yönetime başarı dileklerinde bulundu.

 1. Dönem denetleme raporu da DUDEF Başkan Yardımcısı Nusret Tokur tarafından okundu.
  SİYASET DÜNYASINDAN VE DERNEKLERDEN YOĞUN KATILIM
  Durağanlı birçok köy ve ilçe derneğinin de katılım sağladığı kurulda; AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz, SİNKON Genel Başkanı Bahattin Demircan, Sinop Eğitim Vakfı Genel Başkanı Mehmet Coşkun,Dikmen Sinoplular Dernekler Federasyon (DİKDEF ) Genel Başkanı Remzi Ay, Boyabat Dernekler Federasyon Başkanı (BOYDEF) Hüseyin Tekin, Bağcılar AK Parti Belediye Meclis Üyesi ve Bağcılar Sinoplular Derneği Başkanı Şükrü Biçer, Tekirdağ Kapaklı AK Parti Belediye Meclis Üyesi Şakir Demirel, Sultangazi Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Murat Atbakıcı, DUDEF Eski Genel Başkanlarımızdan Abdullah Taşpınar, Ahmet Maviş, Bayram Caka, Mustafa Yamanoğlu, Emirtolu Köyü Dernek Başkanı Arif Özdemir, Gökçebelen Köyü Dernek Başkanı Fahrettin Kocakuş, Esenyurt Durağanlılar Dernek Başkanı Hamza Gümüş, Esenyurt Kıraç Osmangazi Mahalle Muhtarı Mustafa Aslan, Esenyurt Bağlarçeşme Mahalle Muhtarı Güngör Çamlıbel, Kıraç Sinoplular Dernek Başkanı İdris Can ve eski dernek başkanı Hüseyin Kuruş, Durağan İtfaiye Amiri Zafer Elkovan, Durağan’ın sevilen ismi İlçe Halk Kütüphanesi Sorumlusu Emin Adıgüzel, genç işadamlarımızdan Ertuğrul Şenel, Eğitimciler Nusret Tokur, Durmuş Çelikten ve Abdulkadir Önder hazır bulundu.
  Ayrıca AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ve CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz de gönderdikleri telgraflar ile salondaki katılımcıları selamladı ve yeni yönetime başarı temennilerini ilettiler.
  RÜSTEM TÜYSÜZ’DEN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI
  Durağan’ın yetiştirdiği önemli siyaset insanlarından olup, siyasette ve sosyal hayatta önemli faaliyetlere imza atan AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz kongrede yaptığı selamlama konuşmasında, “Dünde kalan kırgınlıkları ve olumsuz hatıraları bir kenara bırakarak artık tüm Durağanlıların el birliği ile mücadeleye girişmesini ve memleketimiz adına taş üstüne taş koymasını arzu ediyoruz. DUDEF bu manada gelecek dönemde önemli bir misyon üstlenecek ve tüm hemşehrilerimizi kucaklayacaktır. Ben tüm hemşehrilerimizi bir olmaya ve birlikte hareket etmeye davet ediyor, DUDEF’in kuruluşundan bu yana içinde bulunup bugünlere getiren yöneticilerine teşekkür ediyor; eni Başkan ile yönetimine de başarılar diliyorum” dedi.
  BELEDİYE BAŞKANI KILIÇASLAN TEBRİK ETTİ
  Programda söz alan Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, “Yeni DUDEF Genel Başkanımız Sayın Halil İbrahim Aktan ve yeni yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımı tebrik ediyor çalışmalarımızda başarılar diliyorum. DUDEF’in kuruluşundan bu tarihe emeği geçen tüm Genel Başkanlar ve yönetim kurulu üyelerine şükranlarımı arz ediyorum. Ayrıca İstanbul’daki tüm işadamlarımızı Durağan’a yatırım yapmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.
  HALİL İBRAHİM AKTAN TEŞEKKÜR ETTİ
 2. Olağan kongrede DUDEF Başkanı seçilen Halil İbrahim Aktan ise yaptığı konuşmada salonu teşrif eden tüm katılımcılara teşekkür edererek, “Öncelikle bugün gerçekleştirdiğimiz olağan kongremizde şahsımı yönetim kurulu başkanı olarak seçtiğiniz için sizlere şükranlarımı sunuyor, kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor ve teveccühünüz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başkan Mustafa Yamanoğlu başta olmak üzere DUDEF Başkanlığı yapan ve yönetimlerde görev alan herkese hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Artık bu saatten sonra 16 yıllık kurumumuz için laf değil iş zamanıdır. Tüm hemşerilerimizle birlikte, geçmiş dönem başkanlarımız ve yol arkadaşlarımızla bayrağımızı daha ileriye taşımak boynumuzun borcudur. Çok çalışacağız, inşallah hafta içi ilk yönetim kurulu toplantımızı yapacağız. Tüm Durağanlı derneklerimizi de önümüzdeki süreçte ziyaret edecek ve DUDEF’e davet edeceğiz. Allah bizi mahçup etmesin, işlerimizi hayırla neticelendirsin” ifadelerini kullandı.
Share
Boyabat Gündemi hakkında 17852 makale
Boyabat Gündemi