Dolandırıcılar Bunuda Yaptı,Şimdi de Valinin adını kullandılar…

simdi_de_valinin_adini_kullandilar_h12773

Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya ve vali yardımcılarının adını kullanan bazı kişilerin dolandırıcılık suretiyle maddi kazanç elde etmeye çalıştıkları ortaya çıktı.

 

Sinop’ta çeşitli işyerlerine giderek ya da vatandaşlara ulaşılarak Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya ve vali yardımcılarının adını kullanan bazı kişilerin valilik tarafından yürütülen bir yardım kampanyası kapsamında para talebinde bulundukları tespit edildi. Konu ile alakalı Sinop Valiliğinden yapılan açıklamada Valilik tarafından herhangi bir yardım kampanyasının düzenlenmediği ve vatandaşların kendilerine gelerek yardım talebinde bulunan kişilere itibar etmemeleri istendi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Son günlerde Sinop Valisi Sayın Dr. Yasemin Özata Çetinkaya’nın ve İlimiz Vali Yardımcılarının adlarının kullanılarak vatandaşlarımızın arandığı,  bağış ve yardım talebinde bulunulduğu öğrenilmiştir. Sayın Valimiz ve Vali Yardımcılarımızın  her hangi bir yardım ve bağış talebi kesinlikle söz konusu olmayıp  Valiliğimizce de yürütülen bir yardım kampanyası bulunmamaktadır.

 

Vatandaşlarımızın gelen yardım ve bağış talepleri konusunda dikkatli olmaları, arayan şahısları ve telefon numaralarını ilgili güvenlik birimlerine bildirmeleri hususunda hassas davranmaları önem arz etmektedir.” Daha öncede Sinop Cumhuriyet Başsavcısı ve Belediye Başkanı Baki Ergül’ünde adını kullanan bazı kişiler vatandaşlardan para talebinde bulunarak dolandırıcılık olayı gerçekleştirmişti.
Share
Boyabat Gündemi hakkında 17609 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.