Doğa Harikası Fakat, Yabancılar Güvenli Bulmuyor, işte nedeni!…

Sinop’un coğragi güzelliklerinin arasında yer alan ve dünyada endemik zenginliği ile bilinen Akgöl Tabiat Parkı’nda cep telefonu çekmiyor. Şebeke sorunu o kadar vahim durumda ki, bırakın internete erişimi, şebeke ağına dahi bağlanılmıyor. Durum böyle olunca da her geçen gün ziyaretçiler tarafından eksi puan alıyor.

YILLARDIR KARAR ALINIYOR AMA SONUÇ YOK!

Turizm Koordinasyon Kurulu toplantısında uzun yıllardan bu yana turizm destinasyon alanlarında yaşanan şebeke sorununu çözmek için kararlar alınsa da hiç bir çözüm bulunamadı. Sadece Akgöl’de değil, bir çok turizm destinasyon alanında şebeke sorunu yaşandığı biliniyor.

UZAY ÇAĞINDA BUNUN ADI SORUMSUZLUK!

Kente gelen ziyuaretçiler duruma tepki gösterirken; “ Uzay çağında yaşıyoruz. Sinop çok değerli ve güzel bir kent ancak yanlış ellerde. Bunu söylemek zorundayız çünkü, cep telefonu çekmeyen yer mi kaldı? Başımıza bir şey gelse dünyadan kopmuş bir durumdayız. Bu nedenle gezmeyi tercih etmiyoruz. İlgilisi bu konu hakkında bir açıklama yapar mı? Bilmiyoruz ancak Sinop’a çok yazık ediliyor.” Diyerek düşüncelerini ifade etti. 

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi