Doğa harikası Akgöl Dondu!……

Geçtiğimiz hafta il genelini etkisi altına alan kar yağışının ardından kartpostallık görüntüler ortaya çıkartan Akgöl, hava sıcaklıklarının eksi derecelere kadar inmesi sonucu buz tuttu. Donan göl, güneşin de yüzünü göstermesiyle muhteşem manzaralar ortaya çıkardı. Hafta sonu tatilinde Akgöl’e gezinti yapan Ayancık Doğa Grubu ekibi, muhteşem doğayı izledi.

Akgöl’e hafta sonu tatilinde gezinti için geldiklerini belirten Ayancık Doğa Grubu ekibinden Öznur Yılmaz, “Yollar açık, manzara her zamanki gibi harika. Göl buz tutmuş ama üzerine tekrar kar yağdığından dolayı arkadaşlarımız da dahil gölün üzerinde yürümedik. Memleketimizin yazı başka, kışı başka oluyor. Tek kelimeyle muhteşem bir yerdeyiz.” dedi.

Donmak üzere olan birçok sokak hayvanları var

Bazı ilçelerde sokak hayvanlarını uzaklaştırmak için Akgöl gibi birçok orman bölgelerine bırakıldığını belirten Yılmaz, “Hayvanları bırakıp gitmişler. Buradaki hayvanlar açlıktan ve soğuktan donmak üzereydiler. Biz açlıklarını gidermek için getirdiğimiz yiyecekleri onlarla paylaştık. Yetkililerin bu konuda çözüm bulmalarını istiyoruz.” dedi.

Kaynak : Türkeli Haber

Boyabat Gündemi hakkında 18421 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.