Dilenci, Topladığı Paraları Kaptırmamak İçin Ekmeğin İçine Gizledi….

dilen

Çorum Belediyesi zabıta ekiplerinin şehir merkezinde dilencilere karşı yürüttüğü çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.Çorum‘da, zabıta ekiplerinin yakaladığı bir dilencinin topladığı paraları kaptırmamak için seçtiği yol görenleri şaşkına çevirdi. Kadın dilenci, topladığı bozuk paraları zabıtalara kaptırmamak için yanında bulunan ekmek ve poğaçanın içerisine gizledi. Ancak dilencinin uyanıklığı zabıta görevlilerinin dikkatinden kaçmadı.

DİLENCİLİK YAPTIĞI BELİRLENEN 6 KİŞİ YAKALANDI

Zabıta ekiplerinin ana arterlerde yaptığı denetimlerde Çorum‘a çevre illerden gelerek dilencilik yaptığı tespit edilen altı kişi yakalandı. Yakalanan dilenciler görevliler tarafındanZabıta Müdürlüğü’ne getirildi.

PARALARI EKMEĞİN İÇERİSİNE GİZLEDİ

Burada bir kadın dilenci, topladığı bozuk paraları zabıtalara kaptırmamak için yanında bulunan ekmek ve poğaçanın içerisine gizledi.

ZABITALAR FARK ETTİ

Ancak dilencinin uyanıklığı zabıta görevlilerinin dikkatinden kaçmadı. Yapılan üst aramalarında bir dilenciden para çıkmaması üzerine şüphelenen zabıta ekipleri, poşet içerisinde bulunan ekmek ve poğaçanın kesik olduğunu fark edince toplanan paralar ortaya çıktı.

PARAYA EL KONDU

Ekmek ve poğaçalar içerisine gizlenen yaklaşık 70 liraya el konuldu.

Hakkında yasal işlem yapılan dilencilerden yaklaşık 150 TL paranın ele geçirildiği öğrenildi.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17609 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.