Çorum Valisi: Ayakkabı Kutularındaki Parayla İmam Hatip Lisesi Yapıldı..

vali

Çorum Valisi Ahmet Kara, Halk Bankası eski Genel Müdürü’nün evinde ayakkabı kutularından çıkan paralarla, Osmancıkilçesine İmam Hatip Lisesi yapıldığını söyledi.

“BU PARALAR İMAM HATİP LİSESİ İÇİNDİ”

17-25 Aralık operasyonları sırasında evinde ayakkabı kutuları içerisinde para bulunan dönemin Halk Bankası Genel MüdürüSüleyman Aslan‘ın ifadesinde, “Bu paralar İmam Hatip Lisesi yapımı içindi” sözleriyle gündeme gelen, Çorum‘un Osmanık ilçesine yapılan İmam Hatip Lisesi inşaatını ÇorumValisi Ahmet Kara ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

“BURASI ASLINDA SÜLEYMAN ASLAN‘IN İMAM HATİP LİSESİ”

İnşaat alanını gezen Vali Kara, Halk Bankası eski Genel Müdürü Süleyman Arslan‘ın ayakkabı kutularından çıkan bu paralarla Osmancık‘ta İmam Hatip Lisesi yapıldığını söylediğini hatırlatarak şöyle dedi:

“Bu paralar, daha önce basında ‘ayakkabı kutuları paraları’ diye lanse edilen ve daha sonra mahkeme tarafından Süleyman Arslan‘a iade edilen paralardır. Süleyman Arslan, ‘O paraları ben hayır işi için toplamıştım’ demesi üzerine, para geçtiğimiz yıl Çorum Valiliği emrine geldi. Çorum Valiliği de paraların toplanma amacına uygun olarak Osmancıkİmam Hatip Lisesi inşaatının bütün ihtiyaçlarını buradan karşılıyor. Bu para 8 milyon 200 bin TL. Burası aslında Süleyman Arslan‘ın İmam Hatip Lisesi’dir.”

vali2

İmam Hatip Lisesi’nin 24 derslikli, 3 katlı ve toplam 4 bin 50 metrekare kapalı alandan oluşacağı ve 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında hizmete gireceği belirtildi.

Kaynak:Haberler.com

 

Boyabat Gündemi hakkında 18421 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.