CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz: “Halkın Gönlündeki Lider Devrimici Atatürk’tür”……

2kara

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78’inci yıldönümünde, Atatürk’ü minnet, şükran ve özlemle andıklarını belirterek “Başkomutan, Büyük Devlet Adamı, Halkının Gönlündeki Lider ve Devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli eseri Türkiye Cumhuriyeti’dir” dedi.

Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu, Başkomutan, eşsiz Devlet Adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78’inci yılında, ulusça, saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz.
Kimse şüphe duymasın ki, Türk Ulusu’nun kurtarıcısı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı ve büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecek, Türkiye Cumhuriyeti yaşadığı sürece, Atatürk de sonsuza dek gönlümüzde yaşayamaya devam edecektir.
Çünkü O, Türk Ulusu’nun kurtuluşuna ve devrimleriyle halkının ve ülkesinin çağdaşlaşmasına ve en önemlisi de tarihin akışına yön veren büyük bir devrimcidir.
Çünkü O, halkını, bağımsızlık ve özgürlük ateşi ile zaferlere ulaştıran, her türlü olanaksızlıklara karşı halkının boyun eğmesine izin vermeyen bir liderdir.
Çünkü O, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda Dünya tarihinde örnek gösterilecek başarılara imza atmış bir devlet adamıdır.
Çünkü O, halkının ve ordusunun önünde emperyalizmin güçlü ordularını yok ederek dize getiren Başkomutandır.
Başkomutan, Büyük Devlet Adamı, Halkının Gönlündeki Lider ve Devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli eseri Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bu önemli eserin değerleri ve kazanımları bugün daha iyi anlaşılmakta, O’nun bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti mirasına ulusça daha çok sahip çıkma inancımız daha da kuvvetlenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’ne, değerlerine, kazanımlarına sahip çıkmak Mustafa Kemal Atatürk’e, O’nun mirasına sahip çıkmaktır. Ulusal birliğin, ülkenin bağımsızlığının ve çağdaşlaşmanın temeli Atatürk Devrimleri ışığında yolumuzdan sapmadan mücadelemizi sürdüreceğiz.
Türk Ulusu’nun kurtarıcısı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başkomutan, eşsiz Devlet Adamı ve Büyük Devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17615 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.