Bürnük’te Orman İşletmesi Piknik Alanı Temizlendi….

1 Ağustos 2017 tarihinde yaptığımız “Bürnük’te Orman İşletmesi Piknik Alanında Çöp Rezaleti” haberinden sonra 20 Ağustos 2017 tarihinde aynı yere gittiğimizde Bürnük Orman İşletmesi Piknik alanının temizlenmiş olduğunu gördük. Buradan öncelikle haberimize duyarsız kalmayıp alanı temizleyen yetkililere çok teşekkür ediyoruz.

Bu arada şu önemli uyarıyı da yapma gereğini hissediyoruz. Yetkililer Bürnük Orman İşletmesi Piknik alanını temizlemiş olabilirler, onların eline sağlık, ancak orayı kullanan insanlar lütfen, doğada yok olmayan çöplerinizi piknik alanlarında bırakmayın, özellikle pet şişe, naylon torba, poşet, çocuk bezi v.b. yanınızda getirdiğiniz çöp poşetine koyun ve gerekirse geri getirip şehirde bulunan çöplere atın. Unutmayın bu çirkin görüntünün ve pisliğin sorumlusu piknik alanını kullananlarındır.

Bu arada özellikle hayvanların su içtiği yalaklarda da deterjan ve sabun kullanmayın, hayvanlar bu suyu içemezler, bu konuda da dikkatli olalım, doğa sadece bize ait değildir, doğa bütün canlılara aittir
Kaynak boyabatgazetesi.com

Boyabat Gündemi hakkında 16663 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.