Boyabat’ta Kutlu Doğum Proğramı Çamlıca Tepe Düğün Salonunda Gerçekleştirildi…

Çamlıca tepe  düğün salonunda yapılan etkinliğe İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney,Belediye Başkanı Şefik Çakıcı,Sinop İl Müftüsü Mustafa Erkan,Durağan İlçe Müftüsü,Saraydüzü İlçe Müftüsü, Daire amirleri,Boyabatta görev yapan din görevlileri ve çok sayıda vatandaş’ın yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Doc.Dr.İsmail Karagöz konuşmacı olarak katıldı.

Program İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından merkez erkek Kur’an kursu öğreticisi Halil İbrahim Kolsuz’un Kur’an-ı kerim tilavetiyle devam etti.

İlk olarak İlçe Müftüsü İsa Sağlam açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl seçtiği ana temanın ‘Gelin Birlik Olalım’ teması olduğunu belirten İl Müftüsü Mustafa Erkan’ın  yaptığı konuşmada, “Türkiye’de ve İslam dünyasında ortaya çıkan çok yönlü çatışmalar, anarşi ve terör hareketleri Müslümanların birbirlerini acımasızca katletmeleri, İslam dünyasını kan ve gözyaşı içerisinde bırakma gerçeğidir. Gelin birlik olalım” dedi.

İzlenen sinevizyon gösteriminin ardından programa konuşmacı olarak katılan DİB Rehberlik ve Teftiş Başkanı  Doc.Dr.İsmail Karagöz’ün ‘’Hz.Peygamber Tevhid ve Vahdet’’ konulu konferans verdi.

Konferansın ardından Kutlu Doğum Etkinlikleri çerçevesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerin dağıtımı ve toplu halde fotoğraf çekilmesiyle program sona erdi.

Program çıkışında ise İlçe Müftülüğü personeli tarafından tüm misafirlere çeşitli kitap ve gül dağıtımı gerçekleştirildi.

Kaynak : Boyabat Bülteni

(Visited 48 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 16183 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.