Boyabat’ta Kur’an Ziyafeti ve 1001 Hatim Duası Yapıldı….

boyabat-ta-kur-an-ziyafeti-ve-1001-hatim-duasi-yapildi
Boyabat ilçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında Kur’an ziyafeti ve Tasavvuf Musikisi ve 1001 Hatim duası yapıldı.

Sunuculuğunu Kemaldede Cami İmam Hatibi Hanefi Aydın’ın yaptığı programa İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney,Belediye Başkanı Şefik Çakıcı,Saraydüzü Kaymakamı Yusuf Özbey,Saraydüzü İlçe Müftüsü Mehmet Süsün,Din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.İstiklal Marşı okunmasıyla günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Müftüsü İsa Sağlam gerçekleştirdi.

Boyabat İlçe Müftülüğü İlahi korosu  tarafından okunan ilahiler ve belirli aralıklarla Kur’an-ı Kerim tilaveti ile muhteşem bir geceye dönüştü.

Daha sonra 1001 Hatim kampanyası kapsamında en çok hatim okuyan iki kişiye hediyeler takdim edildi.

Boyabat İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney proğramdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek gecenin hayırlara vesile olmasını diledi.
Güney”Öncelikle alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) Rahmet ile anıyorum.Doğumunun yıldönümünde bu yıl “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” teması ele alınmıştır.Peygamber Efendimizin doğumu aynı zamanda evrensel manada güzel ahlak, merhamet ve huzurla insanlığı buluşturan çağlar üstü mesaja sahip İslam’ın, kâinata gelişinin müjdesidir.Gözyaşı ve ızdırabın eksik olmadığı günümüz dünyasında, Peygamber Efendimizin insanlığa getirdiği bu mesajın çok daha büyük anlam kazandığını ve onun tüm insanlığı kucaklayan sevgisine daha fazla ihtiyaç duyulduğunu görmekteyiz.Bu duygu ve düşünceler eşliğinde, tüm İslam Alemi’nin “Kutlu Doğum Haftası”nı kutluyorum. Bu haftanın kardeşlik, merhamet, hoşgörü, barış, karşılıklı sevgi ve saygıda buluşulması ve insanlık onurunun korunmasına aracı olması dileklerimle, Kutlu Doğum Haftamızın hayırlara vesile olmasını diler bu organizasyonda görev alan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum”dedi.

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı Merkez Kur’an Kursundan eğitimlerini tamamlayan 3 öğrenciye Hafızlık Belgelerini Saraydüzü Kaymakamı Yusuf Özbey ile beraber takdim etti.

Çakıcı”Kur’an Kursu’ndan hafızlık eğitimini tamamlayan üç öğrencimize hafızlık belgesini takdim ettik. Hafızlarımıza her yıl olduğu gibi Belediye olarak yine UMRE ile ödüllendiriyoruz. Bu güzel arkadaşlarımızın Kuran ile hemhal olmasının mutluluğunu yaşadık. Rabbım sayılarını arttırsın,Rabbım hafızlarımıza zihin açıklığı versin”dedi.


Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17856 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.