Boyabat’ta Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı….

Boyabatlı hacı adayları için Beyazıt Camii avlusunda uğurlama töreni düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla Boyabatlı 24 hacı adayı Beyazıt Camii avlusunda düzenlenen uğurlama töreniyle Kastamonu Hava Alanına uğurlandı.

Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin okunuşu sonrasında İlçe Müftüsü İsa Sağlam hacı adaylarına sağ salim gidip dönme dileklerinde bulunduktan sonra sözlerine devamla;

“Sizler yeryüzünün ilk mabedi olan Kabe-i Muazzama’ya temiz bir kalple varmanız gerekiyor. Allah’ın resulünün gösterdiği şekilde hac görevini yerine getirirsen annenizin karnından yeni doğmuş gibi tertemiz olarak memleketinize geri dönersiniz. Çünkü öbür dünyada sizden mal, mülk, mücevher istemezler, Kalb-i Selim isterler.

Sizler hac ibadetlerinizde bizlere dua edin, ülkemizin birliği ve beraberliği için, iç ve dış düşmanların perişan olması için dua edin. Allahım yolunuzu açık etsin haccınız ve dualarınız kabul olsun

Allahım, gönlü hac ve umre yoluyla Kabe’yi ziyaret etme arzusuyla yanıp tutuşan kardeşlerimize de hacca gitmeyi nasip etsin.” dedi.

Hacı adayları yakınlarıyla vedalaştıktan sonra Durağan İlçesinden gelen 17 kişilk hac kafilesiyle birlikte otobüsle Kastamonu’ya hareket ettiler.

Hacı adaylarının Durağan İlçe Müftülüğü Vaizi Arif Aydınlı rehberliğinde Kastamonu’dan Mekke’ye uçacakları ifade edildi.

 


Haber Kaynak : Boyabat Gündem..

Boyabat Gündemi hakkında 16650 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.