Boyabat’ta Gençlerden Şehitler Anısına Hatıra Ormanı….

Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Boyabat Gençlik Merkezi ve Boyabat Orman İşletme Müdürlüğünün birlikte organize ettiği Boyabat Yabanlı Köyü yeşil alanında ” Şehitler Anısına Hatıra Ormanı “oluşturuldu

Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Boyabat Gençlik Merkezi ve Boyabat Orman İşletme Müdürlüğünün birlikte organize ettiği ” Şehitler Anısına Hatıra Ormanı ” için Boyabat Yabanlı Köyü yeşil alanına Boyabat Gençlik Merkezi lideri Mustafa Demircioğlu, Boyabat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Tesis Amiri Bahtiyar Atıf Köse ve jimnastik öğretmeni Nazmi Yeğin’le birlikte gelen merkez üyesi gençler tarafından farklı türlerde fidanlar dikildi.

Fidan dikimi öncesinde Boyabat Orman İşletme Müdürü Sinan Özdağ, fidan dikiminin nasıl yapılacağını örnek fidan dikimi yaparak gençlere anlattı. Daha sonra öğrenciler gruplar oluşturup, verilen fidanları diktiler. Dikilen fidanların altına Boyabatlı şehitlerin isminin yazılı olduğu levhalar çakıldı.

Fidanların dikiminde Boyabat Orman İşletme Müdürlüğü görevlileri ve fidan dikim işçileri fidan diken grup gençlere tarif edip yardımcı oldular.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, fidan dikimi öncesinde “Vatan savunmasında canlarını veren kahraman şehitlerimizin maneviyatlarını sonsuza kadar yaşatacağımız gibi bizler devatanımız için hiç tereddüt etmeden canımızı ortaya koymaya hazırız” diyerek devam ettiği konuşmasında :

“Sevgili gençler zaman buldukça şehit ailelerimizi ziyaret edin. Ülkemiz cennet bir vatan olduğu için düşmanları da vardır. Bu yüzden büyük savaşlara meydan olmuştur, Bundan sonra da olabilir. Vatanımıza sahip çıkacak gençler de sizlersiniz. Milli ve manevi değerlerimizi yaşatalım. Buradan vatanımız için toprağa düşmüş şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Şehitlerimiz anısına dikeceğimiz fidanlarla onların manevi değerlerini sonsuza kadar yaşatmalıyız.

Ben bize her türlü imkanı sağlayan sayın Orman İşletme Müdürümüz Sinan Özdağ Bey’e ve basın mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum. Boyabat’ımız orman yönünden zengin, sizler bu zenginliği yaşatıp daha da geliştireceksiniz. Ağaç dikmek kutsal bir görevdir, peygamber efendimiz ‘Yarın öleceğinizi bilseniz bile ağaç dikin ‘ demiştir.” ifadelerinde bulundu.

Fidan dikimi sonrasında hatıra fotoğrafları çekildi.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17309 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.