Boyabat’ta Asrın Projesi Hazır…

1913_154568614904754_4311602732551904919_n

Merakla beklenen Boyabat Kent Meydanı projesi için artık geri sayım başladı. Belediye Başkanı Şefik Çakıcı projeyi “Boyabat’ın 100 yıllık projesi” olarak nitelendirdi.

“ASRIN PROJESİ”NE HAZIR!

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Meydan Projesi için çalışmalara başlandığını belirtti. Başkan Çakıcı gazetemize yaptığı açıklamada; Boyabat’a özgü kentsel sivil mimari örnekleri esas alınarak hazırlanan projenin Sinop ölçeğindeki kamu kurumlarının yaptığı en büyük projelerden biri olduğuna vurgu yaptı. Başkan Çakıcı; “Bu proje toplam 25 milyon lira civarında. 400 araçlık otopark, ticari alanlar ve bütün Boyabat’taki kamu kurumlarının bir araya toplanacağı, bir arada halka hizmet vereceği bir proje. Mevcut kaymakamlık yerinden kalkıyor, orayı meydan yapıyoruz, altına otopark, mescit ve tuvalet, belediye ile simetrik yan yana bir bina yapıyoruz. Mevcut arsanın olduğu iki binanın oturacağı yer İçişleri Bakanlığına arsasını verdik, onlar bize binayı yapacak, bizlerde kalan kısmını belediye olarak yapacağız.” dedi.

BOYABAT’I MEYDANINA KAVUŞTURACAĞIZ

Meydanların, şehirler için önemine dikkat çeken Başkan Çakıcı; “Ankara’ya baktığımızda Ulus Meydanı, İstanbul’a baktığımızda Taksim Meydanı, Sultanahmet Meydanı bunlar hepsi birer simgedir. Meydanlar şehirler için önemli, bizim tarihimizde, kültürümüzde, medeniyetimizde bu hep böyleydi. İnşallah en kısa sürede Boyabat’ı da meydanına kavuşturacağız.” diye konuştu.

 

Boyabat Gündemi hakkında 18412 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.