Boyabat’ta Artık Yeni Bir İmam Hatip Ortaokulu Var……

Boyabat'ta Artık Yeni Bir İmam Hatip Ortaokulu Var
,2016-2017 Eğitim Öğretim yılında Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu eğitim öğretim hayatına başlıyor. Boyabat’ın eğitim düzeyine kuşkusuz olumlu yönde bir çok katkısı olacak olan Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu kayıt almaya başladı.

Şüphesiz ki 28 Şubat’ın en büyük mağduru katsayı ve başörtüsü gibi engellere maruz kalan, ortaokulları kapatılan imam hatiplerdir.  Türkiye son 14 yıldır normalleşmeye başladı. 28 Şubat’ın kötü izleri tek tek silindi. Katsayı ve başörtüsü engellerinin bugünkü Ak Parti iktidarı tarafından ortadan kaldırılmasıyla, imam hatip okullarının yeniden eski ihtişamlı günlerine döndüğüne şahit oluyoruz. Bunun en güzel örneği ise yakın zamanda ilçemizde yaşandı. Boyabat İmam Hatip Ortaokulu hem birinci dönem hem de ikinci dönem yapılan TEOG sınavlarında büyük başarılara imza attı. Akademik yönden başarılara imza atan İmam Hatip Ortaokulları ahlaki ve dini eğitimi yönünden de aileye ve topluma büyük katkılar sağlıyor.

Bir öğrencinin kendi kendine sorduğu “Neden İmam Hatip Ortaokulu’na kayıt yaptırmalıyım?” sorusuna şu cevaplar verilebilir;

1- Normal ortaokullarda verilen eğitimle aynı eğitimi alacağım. Yani hem normal ortaokullarda hem de İmam Hatip Ortaokullarında aynı dersler veriliyor.
2- Ayrıca normal derslere ek olarak Dini ve Ahlaki yönden daha iyi bir eğitim alacağım.
3- Başımı açma veya kapatma konusunda hiçbir zorlama ile karşılaşmayacağım.
4- İlkokuldaki arkadaşımla aynı sınıfta okumaya devam edeceğim.
5- Yaparak-yaşayarak ve eğlenerek öğreneceğim.

Ayrıca ülkemiz genelinde ki imam hatip ortaokulları kendi kurumlarını şu şekilde tanımlıyorlar;

 “Amacımız; Kendisi ve yaşadığı toplum için bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, düşünen ve düşündüğünü ifade edebilen,  demokratik düşünce yapısı ve evrensel değerlere sahip, kültürel mirası değerlendirebilen, problemlere çözüm üretebilen, milli ve manevi değerlerini koruyan ve geliştiren inançlı gençler yetiştirmektir.

  Yöntemimiz; Öğrencilere sevgi merkezli, yaparak-yaşayarak öğrenecekleri, kolaylaştırıcı, birleştirici, dini ve dünyevi dengeye sahip pedagojik bir eğitim vermek.

Vizyonumuz ise;
Çağ açacak erdemli nesiller için İmam Hatip Ortaokulu”

Yani özet olarak toplumun ve ailenin ulaşmak istediği öğrenciyi yetiştirmek için İmam Hatip Ortaokulları büyük hizmetler vaad etmektedir.

Çamlıca mahallesinde Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi karşısında 2016 – 2017 Eğitim Öğretim yılında eğitim hayatına başlayacak olan Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu’na öğrencinizi kaydederek bu hedefe bir adım daha yaklaşabilirsiniz. İşte Boyabat Fatih Sultan Mehmet Ortaokulundan kareler…

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17299 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.