Boyabat’ta Anadolu’nun Kandilleri Ekibinden Muhteşem Gece….

Boyabat Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu’nun girişimleri ile Boyabat’a gelen Anadolu’nun Kandilleri ekibi Boyabatlılara güzel bir gece yaşattı.

Programa; Boyabat Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demircan, AK Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, Boyabat Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu, Boyabat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bahtiyar Atıf Köse, Boyabat Müftüsü İsa Sağlam, Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Açıkgöz, Sosyal Hizmetler Müdürü Cihan Tosun, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve gençler katıldı.

09 Mart 2017 Perşembe günü Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tiyatro Salonunda saat 19.50’de Gençlik Merkezlerinin tanıtım filminin gösterimiyle başlayan programda İstiklal Marşı okundu.

İstiklal Marşı’nın ardından Sunucu ve Şair Mikail Şimşek sahneden salonu selamladı.
08 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne değinen Şimşek, kadınların erkeklerden kıymetli olduğunu belirterek tüm kadınların gününü kutladı.


Sohbetin devamında Hz. Muhammed (s.a.v.), sahabeler, evliyalar ve hükümdarlar hakkında konuşan Şimşek, Allah dostlarını anmanın, onları hatırlayarak onlar gibi olmaya çalışmanın önemine değindi.

Şimşek, şehitlerin güzel makamlarda var olduklarını, Osmanlı Padişahlarının da saygı gösterdikleri hocaların olduğu ifade etti.

Atalara dua etmenin ve büyüklerden dua almanın çok önemli olduğunu hatırlatan Şimşek, Anadolu’nun evliyaların duaları ile güçlü kaldığını söyledi.
Hz. Muhammed’e, (s.a.v.) Allah’a ve Allah dostlarına yazılmış şiirleri okuyan Şimşek, salonu dolduran konuklara teşekkür etti.

Programın ikinci bölümünde ise Mustafa Demirci ve Fatih Koca saz ekipleri eşliğinde; hicaz, uşaki, rast, kurdi makamlarında ilahiler seslendirdi, şiirler okudu.
Boyabatlılardan büyük alkış alan sanatçılar, yoğun ilgi nedeniyle istenen ilahileri de okumak için programı uzatarak bir süre daha sahnede kaldılar.

Konukların da eşlik ettiği ilahilerin ardından Demirci ve Koca ile tüm salon ayağa kalkarak salavat getirdi.


Salavatın ardından program sona ererken sanatçılara Boyabat İmam Hatip Lisesinin kız öğrencileri tarafından çiçek takdim edildi.

Ayrıca Boyabat Belediyesinin hazırladığı hatıra çantaları da Başkan Yardımcı Mustafa Demircan ve Boyabat Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu tarafından sanatçılara hediye edildi.


Salonu hemen boşaltmayan gençler sanatçılarla hatıra fotoğrafı çektirmek ve sohbet etmek için sıraya girdi.
Salonu dolduran gençlere program bitene kadar heyecanla bekledikleri için sanatçılar teşekkür etti.


Gençlerin heyecanı ve sevincini gördükçe mutlu olduklarını ifade eden sanatçılar Boyabatlılara ve programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Boyabat Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu da sanatçılara ve ‘Anadolu’nun Kandilleri’ ekibine teşekkür etti.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18401 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.