Boyabat’ta 23 Nisan Coşkusu…

23

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 96. Yıl dönümü yurt genelinde olduğu gibi İlçemizde de da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
22 Nisan günü başlayan kutlamalar çerçevesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluş binaları bayraklarla süslendi, okullar kendi içinde çeşitli kutlama programları gerçekleştirdi.
Tören Garnizon Komutanı ve protokol mensuplarıyla az sayıda vatandaşın katılımıyla saat 09.00’da Atatürk anıtına çelenk konuldu. Garnizon Komutanı Erdal Uçar, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Cumhuriyet Başsavcı V Oğuzhan Sel, İlçe Emniyet Müdürü Sezgin Yıldızhan, Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Askerlik Şube Başkanı Ensari Erdoğan,CHP İlçe Başkanı Murat Sezer, MHP İlçe Başkanı İsmail Kocamangil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.Çelenk koyma töreninde yalnızca Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelengi yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra buradaki tören sona erdi. Saat 10.00’da ise Cumhuriyet İlkokulu tarafından hazırlanan bir kutlama töreni yapıldı.

Programın tüm fotoğrafları için galeriyi inceleyiniz…

Kaynak : Boyabat Belediyesi

Haberin Galerisi
Share
Boyabat Gündemi hakkında 17324 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.