Boyabat’ta 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Dolayısıyla Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi….

 

Boyabat İlçe Şehitliğinde düzenlenen törene; İlçe Kaymakamımız Fatih Aksoy, Belediye Başkan Yardımcımız Mustafa Demircan, askeri erkan, sivil toplum kuruluşları, şehit ve gazi aileleri, kamu kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Program Taş Camii İmam Hatibi İbrahim Menteş’in Kur’an tilavetiyle başladı. İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşma sonrasında İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy tarafından şehitlik defteri imzalandı.

Program İlçe Müftüsü İsa Sağlam’ın yapmış olduğu dua ile devam etti. Şehitlikte yapılan tören çelenklerin sunulması ve akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla son buldu. Programa katılanlar çelenk sunma töreni sonrasında ilçe mezarlığında bulunan şehit mezarlarını ziyaret ettiler.

İkinci program Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda düzenlendi.

Burada da saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunuşu sonrasında günün anlamı üzerine konuşma yapıldı. “Çanakkale” konulu video gösterimi, “Çanakkale Geçilmez” adlı piyesin sahnelenmesi, “Çanakkale” konulu türkülerin okunuşu sonrasında da günle ilgili düzenlenmiş olan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi.

Kaynak ; Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17606 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.