Boyabatlılar ALLAH’A Emanet mi Yaşıyor?…

Geçtiğimiz dönemlerde Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi’nde bir çok polikliniğin doktoru bulunurken, artık hastanede Kadın-Doğum, Göz Hastalıkları ve Üroloji doktoru bile yok, ancak bunlar geçici görevlendirme ile belli günlerde hizmet veriyor.

Sinop ili genelinde Sinop Merkez, Ayancık, Boyabat, Durağan, Gerze ve Türkeli ilçelerinde Devlet Hastanesi var. Bu hastanelerden Ayancık, Durağan, Gerze ve Türkeli Devlet Hastaneleri’nde neredeyse doktor yok.

Bunun sebibi ise eskiden doktor tayinleri hastane bazında yapılırken, şimdi doktor tayinleri il bazında yapılmakta ve doktorların hastaneler dağıtımı ilde bulunan yetkililer tarafından yapılmaktadır. Yani tayinleri Sinop merkezde oruran yetkililer yapmaktadır.

Geride kalan Sinop Atatürk ve Boyabat 75. Yıl Devlet Hastaneleri’nde ise belli branşlarda doktor var, ancak bunlarda ise doktor sayısında dengesizlik var. Sanki birileri tarafından Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne doktorlar resmen yığılmış, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi’ndeki doktorlar ise bir yerlere gönderilmiş. Kimseyi suçlamak istemiyoruz, ancak hastanelere doktor ataması yaparken yetkililerin adaletli olması gerektiğine inanıyoruz.

Buradan Sinop Milletvekillerine, Sinop Valisine, İl Sağlık Müdürüne, Sinop Kamu Hastaneleri Genel Sekreterine, Sinop AK Parti il başkanına, Sinoplu yerel siyasetçilere, Boyabat Kaymakamına, Boyabat Belediye Başkanına, AK Parti ilçe başkanına, sivil toplum örgütü temsilcilerine sesleniyorum, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi’ndeki bu doktor rezaletine son verin.

Bu konuda, başta olmak üzere geçici görevlendirme yapıyoruz, benim haberim yok, çalışmamız devam ediyor, yeni bina yapılınca düzelecek (Mevcut binada eskiden yeterli doktor hizmet veriyordu.), Sinop il merkezi gibi mazaretleri kabul etmiyoruz.

Ayrıca siyaset amacıyla her ilçeye hastane yapılmasınıda uygun bulmuyoruz. Boyabat’a doktor ataması yapılmazken, Durağan’a yapılan hastanenin ne işe yarayacağı da merak konusu olmaktadır.

Sizlere Sinop ilinde sahil kesiminin geneline hizmet veren Sinop Atatürk Devlet Hastanesi ve iç kesim dediğimiz Boyabat, Durağan ve Saraydüzü’nde yaşayanlara hizmet veren Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi’ndeki doktor sayılarını veriyorum.

Kaynak boyabat Gazetesi -Sinop Sıcak Haber -Hulusi özener

Poliklinik Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi Sinop Atatürk Devlet Hastanesi
Anestezi 1 5
Beyin ve Sinir Cerrahisi 0 2
Çocuk Cerrahisi 0 1
Çocuk Hastalıkları 2 6
Deri ve Zührevi Hastalıklar 0 2
Enfeksiyon Hastalıkları 0 1
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon 1 3
Gastroenteroloji Endeskopi 0 1
Genel Cerrahi 1 3
Göğüs Cerrahisi 0 1
Göğüs Hastalıkları 1 2
Göz Hastalıkları 0 4
İç Hastalıkları 3 (1 tanesi Sinop Merkeze alınacak)
5
Kadın Hastalıkları ve Doğum 0 5
Kalp ve Damar Cerrahisi 0 2
Kardiyoloji 1 3
Kulak Burun Boğaz 2 3
Nefroloji 0 1
Nöroloji 0 1
Ortapedi ve Travmatoloji 1 4
Plastik ve Estetik Cerrahi 0 1
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları 0 3
Üroloji 0 4
TOPLAM 13 63

 

 

(Visited 163 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 15932 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.