Boyabatlı Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil Sinoplularla buluşacak…..

_şimşir

Tarihçi Yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil yarın (9 Nisan Cumartesi) Sinoplularla buluşuyor.  Bazı sivil toplum kuruluşlarının davetlisi olarak Sinop’a gelecek olan Boyabatlı Tarihçi Yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, ‘Abdülhamit’ten Ortadoğuya’ konulu konferans verecek.

Cumartesi günü saat 20:00’da Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleşecek olan konferansa çok sayıda Sinoplunun katılması bekleniyor.

AHMET ŞİMŞİRGİL KİMDİR?

1959’da Sinop’un Boyabat ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini aynı yerde tamamladı. 1978’de girdiği Atatürk Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü’nden 1982’de mezun oldu. 1983 yılında aynı bölümdeki Yeniçağ Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1985 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1989’da Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’ne naklen geçiş yaptı. 1990’da Osmanlı Taşra Teşkilatı’nda Tokat (1455-1574) isimli çalışmasıyla Tarih Doktoru unvanını aldı. 1997’de Uyvar’ın Osmanlılar Tarafından Fethi ve İdaresi isimli takdim teziyle Doçent oldu.

2003 yılında profesör kadrosuna atanan Şimşirgil’in Osmanlı şehir tarihi, siyasi hayatı ve teşkilatı ile ilgili çeşitli dergilerde yayınlanmış çok sayıda ilmi makalesi bulunmaktadır. Halen Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde öğretim üyesi görevine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Vitrinhaber Gazetesi

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17815 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.