Boyabatlı Kürt Vatandaşlardan PKK’ya Türk Bayraklı Tepki

bayt3

Kürt Vatandaşlardan PKK’ya Türk Bayraklı Tepki

Sinop‘un Boyabat ilçesi Bayamca köyünde yaşayan Kürt kökenli vatandaşlar, evlerine ve köyün en yüksek mevkisine Türk bayrağı asarak terör olaylarına tepki gösterdi.

200 YIL ÖNCE YERLEŞTİLER

Yaklaşık 200 yıl önce doğu illerinden çeşitli nedenlerle göç eden Kürt kökenli vatandaşlar, Boyabat ilçesi Bayamca köyüne yerleşti. 80 hanenin bulunduğu ve nüfusunun tamamı Kürt kökenli vatandaşlardan oluşan köyde bazıları evlerine bayrak asarak, bazıları da evinin duvarlarına Türk bayrağı resmi çizerek PKK terör örgütünün saldırılarını protesto ediyor. Bayramca Köyü Gedikoğulları Derneği Başkanı Vedat Gedikoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatanı ne pahasına olursa olsun böldürmeyeceklerini söyledi.

Kürt Vatandaşlardan PKK’ya Türk Bayraklı Tepki

“BU BAYRAK İNMEYECEK”

“Bu bayrak hiçbir zaman inmeyecek” diyen Gedikoğlu, “Terör örgütü ve yandaşlarına sesleniyorum; bir an önce elinizi eteğinizi bu işlerden çekin, yoksa topyekun yok olacaksınız. Bunun başka çaresi yok. Burada yaşayan insanların tamamı eline silahı alıp ülkenin neresinde savaş varsa oraya gidip savaşacak durumdadır. Canla başla insanlarımız bunu istemektedir” ifadelerini kullandı.

Kaynak;Haberler Com

bayt1bayt4bayt2

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17324 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.