Boyabatlı İrem Dericiye Piknik Cezası Kesildi…

Boyabatlı Şarkıcı İrem Derici, bir grup arkadaşıyla birlikte Caddebostan sahilinde maske takmadan ve sosyal mesafeye uymadan piknik yaptı. Şarkıcı, muhabirlere de “Siz bir yasak görüyorsanız bakanlığı arayın. Onlar çözsün. Size kalmadı. Gidin, şikayet edin” dedi.

Kadıköy Kaymakamlığı, Derici’ye 4 bin 369 lira ceza uyguladı.İstanbul Caddebostan sahilinde önceki gün piknik yapanlar arasında şarkıcı İrem Derici ve 6 arkadaşı da vardı.

Sosyal mesafe ve maske kuralını hiçe sayan İrem Derici, kendisini görüntüleyen muhabirlere, “Siz bir yasak görüyorsanız bakanlığı arayın. Onlar çözsün. Size kalmadı. Gidin, şikayet edin” demişti.

PARA CEZASI KESİLDİ

Kadıköy Kaymakamlığı, İrem Derici’ye mesafe ve maske kurallarını ihlalden 4 bin 369 lira ceza uyguladığını açıkladı.Kaymakamlığın konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

* Bazı basın yayın organlarında şarkıcı İrem Derici ve arkadaşlarının Covid-19 tedbirlerinden olan sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal ederek sahilde piknik yaptıklarına ilişkin haberler yer almıştır.

* Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan araştırmalarda paylaşıma konu olan ve içeriği itibariyle Covid-19’la mücadele kapsamında alınan tedbirlere aykırılık teşkil eden bu görüntülerin 10.02.2021 günü saat 18:30 sıralarında Caddebostan Sahili’nde çekildiği tespit edilmiştir.

* Yapılan tespitler çerçevesinde Kaymakamlığımızca yasak ihlalinde bulunan İrem Derici’ye toplamda 4.369TL idari yaptırım cezası uygulanmıştır.

Diğer şahısların kimlik tespit çalışmaları devam etmektedir.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17839 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.