Boyabatlı İnşaat Mühendisi Metin Bozkurt Yurt Konusunda diyor ki;…

1971 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde okumaya başladım, ancak yurt bulamadığım için iki ay devam ettiğim okulu bırakmak zorunda kaldım.

Daha sonra İstanbul’da barınma imkanı buldum ve İnşaat Mühendisliğini okuyarak, inşaat mühendisi oldum.

Benim başımdan geçenlerin aynısını bugün Boyabat’a okumaya gelenlerin başına geldiğini görüyorum.

Sayın ilçe belediye başkanım, İl genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı, Şoför Odası Başkanı, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, Boyabatı temsil edenler toplantılarda boy, boy gösteriş yapıyorsunuz. Yaşadığımız şehir Boyabat için vicdanınıza sesleniyorum.

İktidar milletvekili sayın Nazım Maviş, Sinop ilini üniversite şehri yapacaklarını söylemişti. Çok güzel ama ailesinden uzakta eğitim hayatını sürdüren öğrencilerin sorunlarının başında barınma gelmektedir. Özellikle Boyabat’ta ve Sinop’ta üniversite öğrencilerinin büyük çoğunluğu öğrenim için ailesinin bulunduğu şehirden ayrılarak, ilimize gelmekte ve bu da barınma yeri arayışını beraberinde getirmektedir.

Bildiğiniz gibi özellikle büyük şehirlerde öğrenciler genellikle devlet veya özek sektöre ait yurtlarda, özel pansiyonlarda, apart otellerde, kiralık evlerde, akrabalarının yanında ve öğrenci evlerinde kalarak barınma ihtiyacını karşılarlar.

Ancak ilimizde bizim bu imkanlarımızın olmadığını hepimiz biliyoruz.

Dolayısıyla hem ilimiz, hem de ilçelerimiz, özellikle Boyabat için yurt ihtiyacı olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline gelmiştir. bu konuyla ilgili yukarıda saydığım değerli yetkililere, iktidar ve muhalefet milletvekillerimize büyük sorumluluk düşmektedir.

Bu önemli problemi dikkatlerinize sunari kamu vicdanının da duyarlı olmasını temenni ederim.

Metin Bozkurt

İnşaat Mühendisi

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17606 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.