Boyabatlı Ahmet Özçil Diyor ki ; Acılar Paylaştıkça Azalır, Haydi Boyabat Bu Ses Kulak Ver, Köyler Evler Yansa da Umutlar Yanmasın!!!!

Komşu ilçemiz Kargı Alioğlu Köyünde meydana gelen yangın faciasında 55 haneli köyden geriye acı,hüzün,ızdırap ve manevi bir çöküntü kalmış.Köylülerin yüzünde ağır bir hüzün var.Evleri,köyleri,birikimleri,geçmişleri ve hayalleri kül olmuş.Aslında çok fotoğraf çekmiştim ama paylaşmaktan vazgeçtim.Çünkü bazı acılar fotoğraflardan anlaşılmıyor.

Allah Devletimize zeval vermesin AFAD ve KIZILAY olay mahallinde üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. Konteyner ve çadırlar kurulmuş,üç öğün sıcak yemek var.AMA biz millet olarak (komşu ilçe olarak)üzerimize düşen bazı maddi ve manevi desteği yapmamız gerektiğini düşünerek bu yazıya karar verdim.

Yeni bir eve ne lazımsa bu köylülerede onlar lazım kimsenin hiç bir şeyi kalmamış.Elbiseden ev eşyasına hiç birşey kalmamış sadece kendi canlarını kurtarabilmişler.

BOYABAT BELEDİYEMİZ, BOYABAT KAYMAKAMLIĞIMIZ veya BOYABAT KIZILAY öncülüğünde bir yardım kampanyası düzenlenirse  BOYABAT’ın yardımsever ve cömert evlatları üzerine düşeni yapacağından eminim.

HAYAT PAYLAŞINCA GÜZEL !!!

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17618 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.