Boyabat’a Özel Eğitim Okulu…..

Boyabat'a Özel Eğitim Okulu
Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan; “Sinop’ta hayata geçirmeyi planladığımız projelerin tutarı 59 milyon TL. Projelerimiz tamamlandığında Sinop eğitimi yeni bir ivme kazanacak” dedi.

 

PROJELERİN MALİYETİ 59 MİLYON
Sinop’ta hayata geçmesi planlanan projelerle ilgili 59 milyon TL’lik harcama yapılacağını kaydeden Nevzat Türkkan, projelerin tek tek hayata geçtiğinde ilin eğitim seviyesine önemli ölçüde katma değer sağlanacağını söyledi. Projeler hakkında kısa bilgi veren Türkkan; “Otelcilik Anadolu Meslek Lisesi’nin ihalesi bitti. Otelciliğin ihalesi bu günlerde yapılıyor. Sağlık Meslek Lisesinin zemin etüt ihalesini yapıyoruz. İmam Hatip Lisesi’ni yıktık biliyorsunuz, çalışmalar hala devam ediyor. Ticaret Meslek Lisesi’nin arka kısmına yeni bir Rehberlik Araştırma Merkezi yapacağız.Boyabat’a özel eğitim okulu yapmak için başlattığımız çalışmalar sürüyor. Türkeli ilçemize bir pansiyon ve 100 kişilik bir atölye yapacağız. Bu projeler için 59 milyon TL para harcanacak” dedi.

BAŞARI ÇITAMIZ YÜKSELECEK
Sinop’un Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre şu an itibariyle başarı ortalamasının orta okullarda 52, liselerde ise 54 olduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, tüm okullarda gerçekleştirilen kurslar sayesinde başarı çıtasının yükseleceğini kaydetti. Türkkan; “TÜİK verilerine göre, 52 ve 54. sıradayız. Yani il sıralamasında ortaokullarda 52 ve liselerde de 54.’yüz. Bu bir milat olacak. Bu yılın sonunda nereye geldiğimizi, hangi sıralamaya geldiğimizi göreceğiz. Bakın bu yıl her gün saat 15:30’dan sonra bütün okullarımızda kurs var. Ayrıca Cumartesi ve Pazar günleri de kurslar var. Bu kurslar başarı getirecek. Büyük başarı bekliyoruz. Onun için Sinop’u iddialı görüyoruz. Kadromuz da gerçekten çok iyi ve başarılı. Yapılacak genel sınavlar ardından başarımızı hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17324 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.