Boyabat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İlçemizde Mühürlenen İçkili İşletmeler İle İlgili, Basın Açıklaması…..

mühür

Boyabat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İlçemizde Mühürlenen İçkili İşletmeler İle İlgili Basın Açıklaması

Kur’an-ı Kerim’de mealen şöyle buyruldu: “Ey İman edenler, içki, kumar, putlar, fal okları, şeytanın necis işleridir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz.” (Maide 90)

Dinimiz İslam’ın haram kıldığı içkinin içildiği, 2004’ten 2015’e kadar olmak üzere ruhsatlandırılan sekiz mekan Boyabat Belediyesi tarafından mühürlenmiştir. Boyabat Ülkü Ocakları olarak Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve bir önceki belediye başkanının ruhsatını verdiği halk arasında ‘yeraltı’ diye bilinen alkollü işletmeleri mühürlediğiniz için teşekkür ederiz. Dileğimiz odur ki kapılarına mühür vurduğunuz bu mekanların şehrimizde tekrar açılmamasıdır.

Boyabat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak yedi yıl evvel taşımış olduğumuz mevcut hizmet binamızın bulunduğu yerin alt katına verilmiş olan “içkili mekan işletme ruhsatı” bizim kanayan yaramız olmuş ve taleplerimize rağmen haklı davamızda sesimizi duymak isteyen olmadığı gibi önümüze engeller çıkarılmıştır. Bu konuda yaklaşık iki sene önce “Uyuşturucu ve kötü alışkanlıklar ile mücadele” için başlatmış olduğumuz kampanya da bu yöndeydi. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için başlattığımız proje için hazırlanan ve hiçbir ideoloji içermeyen pankartlarımız kaldırılmış ve cezai işlem uygulanacağı belediyeniz tarafından bildirilmişti.

Piri Türkistan diye bilinen ve İslamiyetin geniş kitlelere ulaşmasında emeği olan hocamız Ahmet Yesevi “Gönlü kırık, zavallı ve garip birini görürsen, yarasına merhem ol. Onun yoldaşı olmaktan çekinme” diye buyurmuştur. Yoldaşı olduğumuz hemşerilerimizin ve hepimizin geleceği gençlerimizin kanayan yarası olan bu iğrendirici mekanlar sonunda kapatılmış oldu. Bu pislik yuvalarından en fazla Boyabat Ülkü Ocakları mağdur olmuştur. Gençlerimiz hizmet binamıza giriş çıkışlarda zorluklar yaşamış hatta meyhaneye gitmekle itham edilmiş ve yetkililerin sesimize kulak asmaması bizi hem üzmüş hem de daha güçlü bir mücadeleye sevketmiştir.

Boyabat Ülkü Ocakları dün olduğu gibi bugün de gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için yoğun bir çaba içerisindedir. Yedi senedir sesimize kulak veremeyen belediyemiz sonunda isabetli bir karar vermiş ve böylece ilim yuvası ocağımızın çevresindeki pislik yuvası kapanmıştır. Sizler bu mekanlara mühür vurarak içki içilmesinin önüne geçmeye çalıştınız. Biz de Ülkü Ocakları misyonu gereği olan kalplere ve gözlere vurulan mühürleri kaldırmak için verdiğimiz mücadeleye devam edeceğimizi bütün hemşehrilerimize bu vesile ile bir kez daha beyan ediyoruz.

Boyabat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 16886 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.