Boyabat Ülkü Ocağı : Nevruz Bayramı Kutlu Olsun….

o160321_bdb27

 

Nevruz Türk’ün gönlünde yanan istiklal ateşinin demirden dağları erittiği iradenin adıdır.

Nevruz asırlarca Türk coğrafyasında barışı, kardeşliği ve kucaklaşmayı işaret etmiştir.
Balkanlardan Orta Asya’ya kadar gönüllerin coşkusu, yüreklerin heyecanı, kalplerin huzuru Türk’ün yeni gününü, doğanın uyanışını,  baharın gelişini simgeleyen Nevruz bayramıyla daha da güçlenmiş ve eşsiz güzelliklerini hepimize sunmuştur. Bu kutlu bayramda bereket ve sevgi kenetlenmekte, dayanışma ve yardımlaşma bütünleşmekte, saygı ve nezaket iç içe geçmektedir.

 Nevruz birlik ve beraberliğin gür ateşini körüklemekte, fitne ve nifaka geçit vermemektedir. Temennimiz baharın uyanışı ve müjdesini haber veren Nevruz’un üzerimizdeki atalete son vermesi, milletimizi kuşatan belaların ve felaketlerin yok olması için değerli fırsatlar sunmasıdır.

Kültürel erozyon sürecinin giderek hızlandığı ülkemizde Nevruz’un içinde barındırdığı birlik, dirlik, kardeşlik, bolluk, bereket gibi değerlere millet olarak duyduğumuz özlem her geçen gün gittikçe artmaktadır. Bu nedenle Nevruz’un anlamına yaraşır bir şekilde, ülkemize bolluk, bereket ve mutluluk getirmesini; birlik ve beraberliğimizin artarak devam etmesini temenni ederek, Türk Milleti’nin bayramını kutlarız.

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Boyabat İlçe Temsilciliği

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17856 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.