Boyabat Türk Telekom Fen Lisesi’nden Büyük Başarı…….

Boyabat Türk Telekom Fen Lisesi Sinop’un il genelini temsil eden tek okul ünvanıyla katıldığı TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasın’da bölge ikincisi oldular.

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 48. Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında Boyabat Türk Telekom Fen Lisesi 10. Sınıf Öğrencileri Sedanur Zehir ve Sinem Güzel bölge finalinde 2. oldular.


Bölge finalinde Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Kastamonu, Tokat ve Amasya illerinden toplam 100 proje katıldı. İlk etapta öğrencilerimiz Sedanur Zehir ve Sinem Güzel bölge finaline başvuran 152 proje arasından ilk 10’a kaldılar. Seçilen ilk 10 proje Biyoloji alanında sergilenmeye layık görüldü.

19 Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Kapalı Spor Salonunda’ki törene; okul müdürü Bekir Zehiroğlu, Boyabat İlçe Milli Eğitim Mebbis Yöneticisi Taşkın Aydın ve danışman öğretmenleri Osman Yaşar eşliğinde katılan öğrenciler; “Boyabat’ta Yetişen Endemik Thymus Leucostomus Bitkisinin Ekolojik, Kemotaksonomik ve Antimikrobiyal Özellikleri” adlı proje ile Biyoloji dalında 2. olarak Türkiye finallerine katılmayı son anda kaçırdılar.

Bu büyük başarılarından dolayı Boyabat Bülteni olarak, Boyabat Türk Telekom öğretmen, öğrenci ve idarecileri yürekten tebrik ediyoruz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Share
Boyabat Gündemi hakkında 17044 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.