Boyabat Rehberlik Ve Araştırma Merkezi (RAM) Açıldı…

📌Boyabat Rehberlik ve Araştırma Merkezi 2023-2024 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiştir.

☝️Boyabat, Durağan ve Saraydüzü ilçelerini içerisine alan bölgenin bağlı olduğu kurumumuz Sinop merkeze olan uzak mesafe dezavantajını ortadan kaldırmayı ve bölgeye hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

📍Kurumumuz bünyesinde Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri ve Özel Eğitim Hizmetleri bölümleri bulunmaktadır. Özel Eğitim Hizmetleri Bölümünde 5 öğretmen, Rehberlik Hizmetleri Bölümünde 2 öğretmen ve 2 idareci ile hizmet verilmektedir.

📌Özel Eğitim Hizmetleri Bölümü özel gereksinimli bireylerin(zihinsel yetersizlik, otizm, görme kaybı, işitme

kaybı, bedensel yetersizlik vb. ) inceleme, tespit, teşhis, öğrenci tanıma ve tanı koyma gibi çalışmaları yürütmektedir.

📌Rehberlik hizmetleri bölümünde ise okullardaki rehberlik

faaliyetlerinin koordinasyonu, danışmanlık hizmetleri, tercih danışmanlığı, öğrenci inceleme işlemleri gibi faaliyetler yürütmektedir.

📌Rehberlik ve araştırma merkezinin tarama, inceleme, tespit, teşhis, öğrenci tanıma gibi çalışmalarında kullanabilecekleri çeşitli yetenek, zekâ ve standart başarı testleri; kişilik, tutum, meslekî ve akademik benlik, gelişim, öğrenci davranışlarını değerlendirme gibi ölçekler; ilgi envanterleri, problem tarama envanterleri, kontrol listeleri, anketler ve benzeri ölçme araçları bulunur.

☝️Rehberlik ve Araştırma Merkezinin hizmetlerinden şahsi başvuru (öğrenci ise velisi ile birlikte) yapan kişiler ya da okul veya ilgili kurum ve kuruluşlardan gönderilen öğrenciler veya

bireyler yararlanabilir.

☝️İLETİŞİM BİLGİLERİ :

Adres: Çamlıca Mah. İbni Sina Cad. No 15 İç Kapı No 1 Boyabat / Sinop

Telefon: 0368 315 40 48

İnternet Sitesi: https://boyabatram.meb.k12.tr/

Mail adresi: [email protected]

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17836 makale
Boyabat Gündemi