Boyabat Müftülüğü’nden Çanakkale Şehitleri İçin Anlamlı Program….

 pou

Her yıl 18 Mart Çanakkale Şehitleri Günü olarak çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Türk Milleti’nin tarihinde oldukça büyük öneme sahip bu önemli günde Boyabat’taki hemen hemen her kuruluş çeşitli faaliyetler düzenlemektedir.

Geçen yıllarda ilçemize getirilen Çanakkale Savaşları Seyyar Müzesi, okullarda düzenlenen yarışmalar ve programlar, yine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu faaliyetler bunlara örnek gösterilebilir. Ayrıca geçen yıl olduğu gibi Boyabat Müftülüğü de bu etkinliklerde ki yerini almak için 18 Mart Cuma sabahı  Çanakkale Şehitleri için bir program düzenleyecektir.

Müftülük yetkililerinden edinilen bilgiye göre sözkonusu program sabah namazı ile birlikte başlayacak, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Salavatlar, dualar v.b bir çok etkinlikle, dini anlamda günün en bereketli olan seher vakti güzel bir şekilde değerlendirilecektir. Söz konusu etkinlik ile ilgili Boyabat Müftülüğü’nün internet sitesindeki ilgili duyuruyu sizlerle paylaşıyoruz.

Bir sonraki sabah namazı buluşması programı 18 Mart Cuma günü saat 05.11’de Kemaldede Camii’nde “Şehitler Haftası Özel” programı gerçekleştirilecektir.

Tüm Halkımız Davetlidir.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Boyabat Gündemi hakkında 18412 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.