Boyabat Mevlana MTAL ( Kız Meslek Lisesi)’nde Bilim Fuarı Açıldı….

04 Mayıs günü Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı yapıldı. 04 Mayıs Perşembe günü saat 14:00’de yapılan açılışa Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Ak Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Osman Özkan, protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve konuklar katıldı.


Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Osman Özkan bir açılış konuşması yaptı.  Özkan konuşmasında ;  “Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir.

Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.

Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda, edebiyat alanında 2 proje, tarih alanında 1 proje,cografya alanında 1,İngilizce alanında 2, matematik alanında 3 proje, kimya alanında 1 proje, biyoloji alanında 1 proje, meslek dersleri alanında 9 olmak üzere toplam 20 projeyi 50 öğrencimiz 18 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular.

Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir. Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır. “ dedi.


Konuşmanın ardından öğrenciler folklor gösterisi yaptılar. Büyük beğeni toplayan folklor gösterisinden sonra Bilim Fuarının açılış kurdelası kesildi. Katılımcılar tarafından gezilen fuarda sergilenen 20 proje büyük ilgi çekti. Protokol üyeleri tüm projeleri tek tek gezerek yakından inceledi. Program sonunda katılımcılara ikram yapıldı.

Boyabat Gündemi hakkında 18421 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.