Boyabat Köy Dernekleri İstanbul’da Kahvaltıda Buluştular….

İstanbul Avrupa Yakasında faaliyet gösteren Boyabat’ın çeşitli köylerinden hemşehrilerimizin birlik, beraberliklerini korumak ve yardımlaşmayı sağlamak maksadıyla kurmuş oldukları köy dernekleri, Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Ak Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, İl Genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis Üyelerinden oluşan heyet ile Kağıthane Belediyesi Hamidiye Sosyal Tesislerinde kahvaltılı bir programda bir araya geldiler.

İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizin kurmuş oldukları köy derneklerinin başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen programda katılımcılarla görüş alış verişinde bulunuldu. İstanbul’daki vatandaşlarımızın Boyabat’ın kalkınmasında fayda sağlayabilecekleri ve bu anlamda etkili olabilecekleri belirtildi. Belediye çalışmaları ve hükümet yatırımları hakkında hemşehrilerimize bilgi verildi.

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı toplantıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: ”İstanbul köy derneklerimizle ilk buluşmamızı Kağıthane Belediyesi Hamidiye Sosyal Tesislerinde, Milletvekilimiz Sn. Nazım Maviş, İlçe Başkanımız Ferhat Yıldız, İl Genel Meclis Üyemiz Satılmış Demiroğlu, Belediye Meclis Üyelerimiz Kadir Çeltikci ve İsa Bağcı ile birlikte gerçekleştirdik. Boyabat’la İstanbul arası gönül köprüsü kurduk. Şehir kalkınırsa köyler kalkınır, düşüncesi etrafında fikir birliğine vardık. Teşrifleri ile bizleri onurlandıran tüm başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederim.” dedi.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17618 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.