Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı………

Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney'den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

 

Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Güney Mesajında; ” Ezelden beridir hür yaşamış ve hür yaşayacak olan aziz milletimizin; emperyalist güçlere karşı 19 Mayıs 1919 yılında Gazi Mustafa KEMAL önderliğinde başlattığı millî mücadelede, vatanı, bayrağı ve hürriyeti uğruna kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla hürriyet sevdasını 30 Ağustos 1922 kazanmış olduğu zaferle bütün dünyaya haykırmıştır.

Bu zafer, tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesidir. Tarihte birçok devlet kurmuş olan aziz milletimizin 30 Ağustos’ta kazanmış olduğu bu zaferle son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelleri atılmıştır.

Bugün de, ülkemizin ve milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize yönelik iç ve dış mihraklar haince hesaplar yapmaktadır. Bu haince planlara karşı koyabilmemiz için ihtiyacımız olan tek şey, birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmek, iç ve dış tüm düşmanların karşısına tek vücut olarak çıkmaktır. Büyük ve kutlu Zaferinin ardından, gözünü kırpmadan can veren şehitlerimizin milletimize armağan ettiği kutsal vatan topraklarında birbirine kenetlenen milletimiz, ecdadımızın bize miras bıraktığı Anadolu topraklarını aynı iman ve kuvvetle muhafaza etmeye de devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; hain darbe teşebbüsü ve kalleş terör saldırılarında hayatını kaybetmiş, vatanımız uğruna canını vermiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim.” dedi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17301 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.