Boyabat İYİ Parti İlçe Başkanından Flaş Basın Açıklaması…

Boyabat Belediyesi Bosna Hersek’in Vogoşça kentinde bir iftar yemeği verdi. Konu ile ilgili Boyabat Belediyesi ve Başkanı tarafından yapılan haber ve paylaşımlarında iftar yemeğine belediye başkanı Şefik Çakıcı ve meclis üyelerinin katıldığı söylendi.
Ancak bu iftar yemeği bize göre öncelikle israf olduğu için, sonrasında ise gereksiz ve reklam kokan, oldukça sakil bir davranış olduğundan böyle bir müsrifliğe destek vermemek adına İYİ Partili hiçbir meclis üyesi yemeğe katılmamıştır.
İYİ Partili meclis üyeleri böyle bir israf yerine güzel ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı ve onların derdine ortak olmayı seçmiştir.
En önemlisi güzel ülkemizde AKP’nin yanlış ekonomik politikaları sonucu oluşan ve tarihte eşi ve benzeri görülmemiş ekonomik kriz ilçemizde de şiddetli bir şekilde hissedilmektedir. İlçemizdeki ihtiyaç sahipleri mübarek Ramazan gününde gelecek yardımların yolunu gözlerken 2000 kilometre ötede iddiaya göre yaklaşık 300 bin lira gibi bir parayı harcamak ne derece doğru?
Bu rakam ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerine harcansa Boyabat’ta belki de bu mübarek günlerde ihtiyaç sahibi kimse kalmayacaktı, böylesi daha iyi olmaz mıydı?
Kısaca söylemek gerekirse harcanan paranın miktarının ve kim tarafından harcandığının bir önemi yok, önemli olan tek şey bu para harcanabiliyorsa güzel ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerine harcanmalıydı.
Unutmayın, atalarımız “Eve lazım olan, camiye haramdır.” demişlerdir.
Mithat Mor
Boyabat İYİ Parti İlçe Başkanı

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17852 makale
Boyabat Gündemi