Boyabat Halkını İmar Değişikliği Konusunda Uyarıyoruz…..

Boyabat belediyesinin yaptırmış olduğu revize imar planı 24 Mayıs 2017 tarihinde itiraz süresi sona ermişti. Revize imar planına yapılan itirazlar değerlendirilmek üzere şehir plancısına gönderilmişti. Yapılan itirazlar değerlendirildikten sonra Revize imar planı tekrar askıya çıkacaktır.

Boyabat Gazetesi olarak revize imar planına itiraz eden vatandaşlarımıza 60 gün içerisinde belediye tarafından bilgilendirme yazısı gönderilmesi gerektiği bilgilendirmek ve 60 gün geçtikten sonraki 60 gün içerisinde yapılan imar değişikliğinde hak kaybı yaşıyorlar ise mahkeme yoluna başvurmaları gerekmektedir. Yasal süre içerisinde gerekli başvuruları yapmayan vatandaşlarımız başvuru haklarını kaybedeceklerdir.

Boyabat Gazetesi olarak vatandaşlarımızı mağduriyet yaşamamaları için uyarıyoruz.

Hak kaybı yaşadığını düşünen vatandaşlarımızın avukatlar aracılığı ile mahkemeye gerekli başvuruları yapmaları gerekmektedir.

Not: Avukatlara gitmeden önce belediyeden revize imar planı ile ilgili olan 1/5000 imar plan, 1/1000 imar planı,belediye meclis kararı, lejantlar ve plan notlarını isteyerek gitmeleri vatandaşlar için daha uygun olacaktır.

Kaynak ; Boyabat Gazetesi

 

Boyabat Gündemi hakkında 16621 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.