Boyabat Gençlik Merkezi kulüp çalışmalarına yoğun ilgi…

genç07

Boyabat Gençlik Merkezi kulüp çalışmalarına ve gönüllülük faaliyetlerine yoğun ilgi olduğu bildirildi.
Boyabat Gençlik Merkezi kulüp faaliyetlerine Boyabatlı ve üniversiteli gençlerden yoğun ilgi olduğu belirtildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının tüm projelerine katılım sağlandığını ifade eden yetkililer, “Gençlik Merkezinin birçok imkânı var. Gençlik Merkezinde, basket ve voleybol sahası, kütüphane, mescit, bilgisayar işliği, derslik, kafeteryalı teras, müzik işliği, çok amaçlı salon, resim işliği ve genel amaçlı atölye var. Özellikle üniversite ve orta öğretim gençliğine yönelik kulüp çalışmalarımız bu sınıflarımızda ücretsiz bir şekilde yapılıyor” diyor.

Gençlik Merkezinde 11 ayrı branşta Halk Eğitimi Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde kulüp çalışmaları yapıldığını vurgulandı. Anlayarak Hızlı Okuma, Fotoğrafçılık, Yöresel Halk Oyunları, Diksiyon, Matematik, İngilizce, On Parmak Hızlı Klavye, İşaret Dili, Maket Uçak Yapımı, Satranç, Bağlama ve Gitar eğitimi verildi. 12-29 yaş aralığında 266 genç kulüp çalışmalarından faydalandığı kaydedildi.
Üye sayısı her geçen gün artıyor Boyabat Gençlik Merkezi üye sayısının her geçen gün artığı, bu hafta itibariyle toplam 1275 üyesi olduğu vurgulandı.

Üyelerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı kültürel gezi, gençlik kampı, yarışma, faaliyet ve kulüp çalışmalarından ücretsiz bir şekilde yararlandığı bildirildi. Gençlik Merkezi yetkilileri, tüm gençleri Boyabat Gençlik Merkezine kütüphaneden yararlanmaya, spor yapmaya, gönüllülük faaliyetlerinde yer almaya ve kulüp çalışmalarına katılmaya davet etti.

Öte yandan Halk Eğitimi Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde Şubat ayı içerinde açılması planlanan Bilgisayarlı Muhasebe, Osmanlıca, İngilizce, Arapça, Drama, Resim, Mis Sabun Üretimi, Ahşap Boyama gibi eğitim çalışmalarının kayıtları devam ettiği aktarıldı.

 

genç05 genç09 genç08 genç06 genç10 genç11 genç12 genç13 genç04 genç02 genç01 genç14 genç03

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17856 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.