Boyabat Belediyesi’nden Falaş Basın Açıklaması….

Yaptığı hizmetlerle vatandaşın takdirini toplayan Boyabat Belediyesi, bazı basın kuruluşlarınca başlatılan karalama haberlere sert bir dille cevap verdi.

Boyabat Belediyesi yaptığı açıklama ile, 17.05.2017 tarihinde gerçekleştirilen kura çekimi ve sonrasında basında iddia edilen konularla ilgili  cevap verdi.  Boyabat Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

BOYABAT BELEDİYESİNDEN DUYURU

18.05.2017 tarihi itibari ile sosyal medya üzerinden bir takım asılsız haberler yayınlanmaktadır. Boyabat Belediye Başkanlığı olarak bu zamana kadar sayısız ihaleler yapıp onaylanmıştır. Kurumumuz menfaatlerinin önüne geçecek en küçük bir detaya dahi iltimasımız olmamıştır ve de olmayacaktır.

Kamuoyuna yansıyan 17.05.2017 tarihli kura çekimi, komisyon üyelerimiz ve firma yetkililerinin katılımı ile gerçekleşmiş olup kura çekimi şeffaf olsun diye, iyi niyetimizin göstergesi olarak katılımcı firma yetkilisi tarafından kameralı çekim yapılmasına izin verilmiştir. Ancak yapılan bu çekim belli çevreler tarafından, belli bir kısmı kesilerek yayınlanmakta, kamuoyunda kasıtlı bir şekilde farklı bir algı oluşturmak istenmektedir. Söz konusu ihalede kuraya kalan 18 firma sıfır karla aynı teklifi vermiş olup, bu anlamda kurumumuzun zarara uğratılması söz konusu dahi değildir.

Kamera görüntülerine gelince, keşke ihalemizin başından sonuna kadar yapılan çekim, tam olarak yayınlanmış olsa idi, her şey daha şeffaf ve anlaşılırdı. Kura çekimi öncesinde ve de sonrasında katılımcı firmaların makul olarak teklif ettikleri tüm uygulamalar harfiyen yerine getirilmiştir.

Komisyonumuz, tüm halkımıza ve de Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerine her zaman hesap vermeye hazırdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17098 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.